Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Zatrzymaj młodość na dłużej Listopad 8, 2019

Kto z ludzi nie pragnąłby być wiecznie w swym najlepszym wieku? Ta mocna chęć zatrzymania młodości fascynuje ludzkość od zawsze. Ludzie od wielu wieków już wiedzą, że jednym z najistotniejszych źródeł wiecznej młodości jest kwas hialuronowy. To dzięki jego cudownym własnościom skóra jest dłużej napięta i nawilżona.

Serum z kwasem hialuronowym
Źródło: www.nantes.pl

A w ostatnich latach starzenie się starają się powstrzymać biotechnolodzy. Od chwili rozkodowania człowieczego DNA trwa zaciekła walka badaczy, by spróbować zrozumieć i opóźnić lub zamrozić mechanizmy niszczenia komórek. To trudne starcie, bo nasz rozum, nawet wsparty procesorami i innymi przyrządami, ciągle ledwie pojmuje skomplikowaną konstrukcję „projektu ludzkiego”. Lecz jakieś bitwy w tej wojnie są już skończone zwycięstwem, niektóre geny poznane, pewne procesy zrozumiane. Istnieje jedna branża, w której wyniki możemy obejrzeć na własne oczy. W kosmetykach nadzieja na powodzenie. Teraz do każdej części ciała znajdziesz inny produkt – inny krem pod oczy użyjesz, a zupełnie inny krem do rąk. Do tego cała gama dodatkowo wielorakich zastosowań.

Najbardziej niewiastom zależy na utrzymaniu jak najdłużej młodzieńczo świeżego wyglądu. krem pod oczy, krem do rąk, krem przeciwzmarszczkowy, krem antycellulitowy – coraz to nowsze i skuteczniej działające arsenały walki z nieuchronnym starzeniem. Do walki zaprzęgnięto różnorakie zioła, kwasy (kwas hialuronowy), owoce i receptury. Walka o młody wygląd trwa nie tylko w kosmetykach do twarzy. To także preparaty do włosów czy też pasy do zębów. W tym temacie coraz bardziej popularna staje się lecznicza pasta do zębów, która wybiela.

Źródło: NANTES