Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Zakupy w Małopolsce – galerie handlowe Wrzesień 27, 2018

Dla mieszkańca Małopolski, który planuje porobić spore zakupy w markowych sklepach, kraków okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Stary gród Kraka przyciąga mnogością galerii handlowych i hipermarketów, z dobrym skutkiem zaspokajając potrzeby lokalnych i okolicznych konsumentów. To fantastyczne miejsce na buszowanie wśród półek, niezależnie czy podróżujemy samochodem, pociągiem czy PKSem.

witryna sklepowa
Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf

Najokazalsza to postawiona 6 lat temu Galeria Krakowska. Położona jest ona w samym centrum miasta, na terenie wyburzonego dworca autobusowego. Gigantyczne powierzchnie handlowe i usługowe są złączone przejściem z stacją PKP, co niewątpliwie staje się wygodnym pomysłem dla ludzi spoza miasta. Galeria (zobacz inspiracje) Krakowska zawiera niemalże trzy setki punktów sprzedaży, w tym sklepy najchętniej kupowanych firm, spełniając efektywnie każdą zachciankę klienta.

Dla podróżujących samochodem, wygodne jest inne. Chodzi tu o galerię M1. Położona delikatnie na uboczu, oferuje obszerną liczbę sklepów i firm usługowych. Dobry dojazd do niej znajduje się od kierunku Zakopanego i Katowic.

Autentycznie nowy  sklep Big Star
Autor: Big Star
Źródło: Big Star

W sąsiedztwie leży także centrum handlowe Kraków Plaza. Spośród pozostałych wyróżnia ją mieszczenie wewnątrz wielkiego multipleksu Cinema City. Na południu miasta zaś leży popularna Bonarka City Center. Jeszcze niżej w stronę Zakopanego spotkamy Galerię Handlową Solvay, mieszczącą m.in. elektromarket Media Markt. Dla mieszkających na południowy zachód od Krakowa polecam galerię Skawina. Ma ona nieco skromniejszą ofertę, ale za to jest bardziej kameralna, mniej zatłoczona i nie trzeba przebijać się przez regularnie zakorkowane wjazdy do nadwiślańskiego miasta.

Źródło: King-square