Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Super zabiegi estetyczne o czym powinno się wiedzieć przed wizytą u specjalisty Wrzesień 7, 2018

Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się kwestiom wyglądu zewnętrznego, a także powstrzymaniu skutków upływu lat. Coraz więcej osób poddaje się zmianom w gabinetach kosmetycznych. Ilośc gabinetów również rośnie. Na dzień dzisiejszy salony kosmetyczne znajdują się zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Ich oferta również ciągle się poszerza. Zwroty takie jak mikrodermabrazja (źródło) nie brzmią już zupełnie obco. Nazwy zabiegów wchodzą do codziennego języka, a same zabiegi dla niektórych również stają się normą.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo ważnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a również widać po niej oznaki starzenia. W celu poprawy jej wyglądu oraz kondycji stworzono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Często poddają się im ludzie, cierpiący na choroby skóry objawiające się trądzikiem, zmianiami koloru skóry czy piegami. Jednym z często wybieranych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Analogicznie jak klasyczny peeling polega na usuwaniu martwego naskórka, jednak ma to miejsce przy pomocy ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje żadnych niepożądanych efektów. Podobny jest do wymienionej uprzedmio mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy użyciu kryształków, najczęściej diamentu i również polega na złuszczaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zyskuje róznież usuwanie zbędnego owłosienia u kosmetyczki. Usuwanie owłosienia damodzielnie w większości przypadków jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej akutki bardzo nietrwałe. Jest dużo metod depilacji, na przykład za pomocą gorącego wosku. Do coraz częściej wykorzystywanych metod nowoczesnych należy fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, jak również do stopniowego osłabiania ich cebulek, co powoduje, że nie odrastają. Jest to metoda nie bardzo bolesna, za to stosunkowo kosztowna. Sprawdź więcej: kliknij

Inne zabiegi

Wiele kobiet sięga także po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych zabiegów tego rodzaju jest modelowanie ust (ważny link). Polega to na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji w usta i rozmieszczeniu tej substancji za pomocą masażu. Najczęściej do tego zabiegu używa się kwasu hialuronowego, który jest niegroźny dla organizmu. W niektórych przypadkach pojawia się efekt niepożądany w formie chwilowego obrzęku ust, który jednak stopniowo ustępuje.

Źródło: