Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Z jakiego powodu klientki coraz chętnie zaczynają wybierać produkty dobrych sklepów z artykułami fryzjerskimi 16 kwietnia, 2022

Rynek produktów i preparatów do pielęgnowania włosów w naszym kraju jest szacowany na około sześćset milionów złotych, jak pokazują badania to właśnie na włosy klienci przeznaczają najwięcej pieniędzy. Popularność tych produktów widać zresztą bardzo dobrze w telewizyjnych reklamach. Najwięksi producenci przeznaczają naprawdę wysokie kwoty na to, aby promować swój najnowszy szampon na siwienie czy farbę koloryzującą.

kosmetyki do włosów

Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Co interesujące, duża część takich reklam jest kierowana do panów, zwłaszcza jeśli chodzi o szampony. W związku z tym że to panowie właśnie mają więcej problemów z łupieżem, to szampony na tę dolegliwość są coraz częściej reklamowane i promowane. Za to dla pań najczęściej w reklamach widać różnego rodzaju preparaty do farbowania, tu króluje paru dużych graczy, którzy mają opanowane zdecydowaną większość tego rynku.

Jeżeli będzie chodzić o jakość sprzedawanych produktów, to nie można im nic zarzucić, lecz bardzo duże sumy przeznaczane na promocję i reklamę powodują, że wiele z nich będzie dość dużo kosztować. Tymczasem niewiele osób ma świadomość, że dużo lepszej jakości kosmetyki w podobnych cenach da się kupić w profesjonalnych fryzjerskich sklepach. Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne nie są specjalnie reklamowane, bo wykorzystują je najczęściej fryzjerzy, lecz ostatnio coraz częściej da się tam również zobaczyć zwykłych klientów, kupujących na przykład tutaj – .

Być może jest to efektem zwiększającej się popularności internetowych sklepów z takimi wyrobami, można w nich bowiem kupić nie tylko szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji, lecz również porządne akcesoria do włosów i sprzęt potrzebny podczas niektórych czynności. Polecany sklep to akcesoria fryzjerskie. Klientki, bo to panie właśnie najczęściej kupują w takich sklepach, doceniają profesjonalną jakość oferowanych tam preparatów. Wiele z nich po pierwszej próbie nie chce już sięgać po to, co jest tak reklamowane w telewizji. Za podobne pieniądze dostają bowiem kosmetyki znacznie lepiej radzące sobie z włosami, a oprócz tego mające dużo lepszy skład od tych, jakie można kupić w marketach i drogeriach.