Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Z jakich powodów gry planszowe z powrotem są popularne, krótki opis najbardziej popularnych tytułów z ostatniego czasu. 14 marca, 2022

Ostatnie kilka lat to prawdziwy renesans gier planszowych. Choć w pewnym momencie wydawać się mogło, że wszechobecna elektronika zabije skutecznie tę formę rozrywki, to jednak stało się zupełnie inaczej. Nagle okazało się, że wielu ludzi chce się spotykać ze sobą i spędzać czas inaczej, niż patrząc się w kolejne ekrany. Trendy te widać bardzo dobrze także na sklepowych półkach, gdzie co chwilę pojawiają się coraz to nowe produkcje, i dla dzieci i dla dorosłych. Wiele z nich będzie dość trudna, wymagająca przeczytania instrukcji i sporej ilości wolnego czasu, inne z kolei bardzo dobrze nadają się na krótką rozgrywkę w paru wolnych chwilach. Do tych ostatnich zaliczyć przykładowo można gierki małżeńskie gra planszowa – zabawne gierki małżeńskie gra planszowa od Mavelo. Jeśli chodzi o grafikę gra zaprojektowana została przez znanego grafika Andrzeja Mleczko, więc już chociażby tego powodu można ją kupić. Poza tym oczywiście bardzo ciekawie można w nią grać, a przeznaczona jest ona dla par i małżeństw, które mogą się zmierzyć z rozmaitymi zadaniami i porównać z innymi parami. W praktyce się okazuje że gierki małżeńskie są także chętnie wybieranym prezentem, jeśli się będzie miało okazję, to warto może nad czymś takim pomyśleć.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnym klimacie utrzymana jest ego gra. Ona za to będzie sprawdzać wiadomości graczy o najbliższej grupie przyjaciół. Polega ona na tym, że trzeba wylosować jedno spośród czterystu pytań, jakie należy przeczytać i dyskretnie zaznaczyć odpowiedź.

Otwórz ten link koronkowy biustonosz! Na stronie zobaczysz interesujące fakty na to zagadnienie, opisane w artykule.

Pozostali z graczy zadając pytania pomocnicze próbują znaleźć prawidłową odpowiedź, a ten, kto będzie najbliżej odpowiedzi dostanie największą liczbę żetonów. Zwycięzcą zostanie ten, kto będzie najlepiej znał przyjaciół i zgadnie ich wybory. Za to na zimowe, długie noce idealnie będzie się nadawać carcassonne – Trefl. Gra polega na tym, że z żetonów z zamkami, klasztorami, łąkami i drogami układa się mapę. Dzięki rozwijaniu obszarów i przejmowania nad nimi kontroli gracze zyskują w ten sposób punkty.

Gra wymaga odpowiedniego planowania i strategii, a oprócz tego sporej ilości wolnego czasu, bo niektóre rozgrywki mogą trwać nawet przez długie godziny.