Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Wymiana garderoby, a zatem komfortowe rozwiązania na jesień Wrzesień 7, 2018

Koniec lata to koniec upałów i początek zakładania kolejnych warstw ubrań. Fani i fanki tej pory roku nie będą zachwyceni jeśli część swojej garderoby, z letnimi ubraniami włącznie zostanie zapakowana do szafy na kolejny rok. Jesień i zima to początek zakładania kurtek, bluz, szali i długich spodni – męczarnia dla niejednej osoby.

kobieta w sukience
Autor: IamKhatu
Źródło: http://www.flickr.com
Klapki, zwiewne sukienki, jasne kolory – z tych atrybutów mody będziemy rezygnować wraz z następnymi chłodniejszymi dniami. Rezygnowanie z letnich ubrań nie oznacza jednocześnie zmiany ulubionych producentów. Jeśli preferujemy oferty w stylu Reserved`a, to wyszukamy tu ciuchy na wszystkie pory roku.

Wskazówka - jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze, nie decydujmy się na zakupy w typowym terminie – na jesieni. Tysiące sklepów wypuszcza wówczas nowe – gdy chodzi o okolice września – jesienne, ale drogie modele ciuchów. Zapatrując się na taką kurtkę czy cięższe buty, ale w dobrej cenie, warto rozglądać się za pozostałościami z jesieni w okolicach Wigilii i początku Nowego Roku. Produkty z jesieni, które zwyczajnie nie zeszły stracą nawet trzykrotność producenckiej wartości.

sklep z ciuchami
Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawienie się złotej jesieni to również ewolucja odcieni. Każda firma odzieżowa, otwierając kolekcję na kolejną jesień, reklamuje w ramach oferty ubrania w ciemnym brązie, żółtym, oliwkowym, beżowym, czy ciemnozielonym. Kolory ewoluują we wszystkich ubraniach, od marynarek, na akcesoriach i dodatkach kobiecych kończąc. Panowie mogą rozglądać się za kurtkami, cieplejszymi bluzami. Lubiący luz i wygodę nie pogardzą ciepłą bluzą, sportowymi spodniami na jogę czy rower, a także cieplejszą czapką. Ci, którzy czekają na jesienne katalogi czekają aż znikną uciążliwe upały i skąpe ciuchy, a pojawi się zwiewność w zespół z elegancją i komfortem.

W katalogu dla pań pojawią się szale – co ma wymiar wręcz symboliczny, kończący letni styl. Nie będzie też klapek i krótszych spódnic wzrośnie za to wybór spodni i bluz. Dla jednym pań będzie to inspiracja, dla innych odgórny przymus wkładania kolejnych warstw ubrań. Jesień otwiera czas tzw. „cebulki”. Jesienna wielowarstwowość nie kosztuje jednak tyle co „cebulka” zimowa, kiedy wkładamy masywne kurtki. Jest to więc naturalne przygotowanie ciała na ubrania ciężkiego kalibru.