Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Wygodnie i praktycznie, czyli dlaczego warto kupować skarpety bambusowe? Marzec 9, 2019

Są dość ekologiczne, miłe w dotyku i do tego mają walory prozdrowotne. Skarpety z włókien bambusowych – bo o nich mowa – to ciekawa alternatywa dla najczęściej kupowanych skarpetek, najczęściej bawełnianych.

Lepiej być uważnym na zakupach – skarpety z bambusa, tak jak każdy inny materiał, są lepszego lub gorszego gatunku. Komplety za paręnaście złotych pozostawiają wątpliwości, zważywszy , że w najtańszych rodzajach zdarzają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Zapewne to efekt błędu, nieprawidłowej etykiety albo niewiedzy sprzedającego, ale wolelibyśmy kupić skarpety nie tylko kuszące wizualnie, ale wskazane dla naszego zdrowia, czy na przykład na upały.
Obuwie sportowe
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Bambusowy materiał w założeniu ma sprawić by były to najlepsze na upał skarpety. Producent skarpet z tego materiału odnosi się w pierwszym rzędzie do tego, że bambus to mniej potu, czy oddychanie stopy. Rodzice, którzy mają dzieci na etapie dojrzewania w miarę często dopytują o receptę na problem nagminnego pocenia się stóp ich pociech. Okazuje się, iż wymiana „bawełnianych” na bambusowe wcale nie musi przynosić oczekiwanych skutków. Pot, który powoduje nieprzyjazną woń jest dla dojrzewających osób jednym z głównych powodów do wstydu. Skarpety bambusowe zmniejszą poziom wstydu u nastolatków, również ułatwiają życie małym, ruchliwym dzieciakom i ich rodzicom. Lepsze gatunkowe skarpety zapobiegną wycieraniu się oraz wyskakiwaniu dziur na piętach.

Za skarpetami bambusowymi stoi też naturalność. Selekcja tej rośliny z Afryki przebiega w tradycyjny sposób. Intensywnie rosnące łodygi bambusa najzwyczajniej ścina się, bez rozmaitych wspomagaczy czy eksperymentów po ścince. Natomiast najpopularniejsza u nas bawełna (w skarpetach nie zawsze stanowi 100 procent, ale jest jej ok. 90 z domieszką sztucznej tkaniny) jest wielokrotnie stymulowana chemicznie. Potrzebuje do tego nawozów sztucznych.

Sam bambus służy nie tylko wytwarzaniu skarpet. Z tego ekologicznego materiału wytwarza się również pościele i pozostałe rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a także prezerwatywy. To dzięki miękkim, elastycznym włóknom, dzięki którym bambus stanowi o przyjemnym kontakcie z ciałem człowieka. Warto mieć te względy na uwadze przy wahaniu się nad kupnem dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej