Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Wybierz strój na pierwsza komunię swojego dziecka 4 marca, 2022

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wiosna za pasem, a co za tym idzie nadchodzi czas intensywnych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całym kraju będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy tysięcy dzieci komunii świętej. Jednak zanim to się stanie, należy się tej chwili należycie przygotować. I będą to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i materialne.

Dzieci bardzo wcześniej zaczynają być do tej uroczystej mszy: specjalne spotkania z księdzem, katecheza dla rodziców, a obok tego typu spraw, ich głowy, zwłaszcza dziewcząt zaprzątają kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to obecnie równie ważna sprawa, podobnie jak sama msza. Duchowni utyskują, że zaburza się znaczenie uroczystości, jednak czasy mamy takie, a nie inne: obie strony medalu są zajmujące, a właściwy wygląd jest dopełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest trafne traktowanie tematu.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Suknie komunijne to wiecznie żywy temat: klasycznie zdobione rozpalają wyobraźnię dziewcząt już parę dobrych miesięcy wcześniej. Moda na sukienki jest inna każdego roku. Możliwości wyboru jest wiele. Sklepy konkurują między sobą, aby przed majem zapewnić jak najlepszy wybór sukienek. Oprócz sukienek coraz chętniej kupowane stają się alby. Zwykle są bardzo eleganckie, już uszyte lub szyte na miarę. W zależności od wzoru mogą być z kołnierzem, wykończone gipurą. Na piersi posiadają wyhaftowane wzory hostii. Wybór alby polecamy w specjalnie osobom,które chcą aby ich dzieci prezentowały się bez zbędnego przepychu.

Podobnie istotne jak sam strój, są akcesoria. Rękawiczki to podstawowe elementy każdego ubrania. Wianki do komunii tworzone na zamówienie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W zależności od kwiaciarni, w której złożymy zamówienie. Wianki tworzone są z ciętych kwiatów, lub kolczyki dla dzieci – e-sentiell.com gdy aura nie służy – sztucznych. Pierwsza komunia święta to niewątpliwie jedno z istotniejszych wydarzeń dla każdego dziecka. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją długo.