Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Wybieramy ubrania dla malucha Luty 5, 2018

Aura dziś taka, że korci człeka do snucia wspomnień, najlepiej przy filiżaneczce dobrej herbaty. Do tych wspomnień skusiła mnie scena podczas się dziecka. Jak każdego ranka chłopczyk powiedział: „mamo co ja mam ubrać, wczoraj już chodziłem w takiej samej koszulce”.

Koszulki
Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Mama z lekkim rozdrażnieniem podchodzi do szafy malucha, jeden ruch nagle oczom wszystkich i pytającego chłopca ukazują się 3 półki zawierające bluzki chłopięce.

W tej chwili 40 latek tylko lekko uśmiechnął się, prawie z taką samą melancholią jak Mona Liza. Całkiem możliwe, że ona także zadumała się nad kwestią jak szybko zmieniał się ten nasz świat. Uśmiechałem się w ten sposób dlatego, że przed moimi oczami pojawił się obraz sprzed lat, gdy kupno czegokolwiek było niemalże cudem. A nawet w przypadku gdy cokolwiek w sklepie było, to generalnie nie można było grymasić.

Pamiętam uczucie nie do powtórzenia w dzisiejszych czasach – uciechę z tego, iż coś udało się kupić, choć dość często bywało, iż zamierzając zakupić potrzebną rzecz na przykład koszulkę dziewczęcą, wracało się z zakupów z koszulką chłopięcą w dodatku o 2 numery za dużą, jednak zwykle znajdował się kupiec lub chętny do zamiany. Wówczas transakcja miała miejsce bez zbędnych formalności. Dziś zwyczajnie wybieramy się do sklepu 2 kroczki od naszego mieszkania i kupujmy co potrzeba.

W tej chwili mogę popijać setkę gatunków kawy, poczynając od najzwyklejszej arabiki po tak orientalne kawy jak „Kopi Luwak” z uśmieszkiem zadowolenia spowodowanym tym, że ”radości” kolejkowe są już przeszłością i w tej chwili nasze dziecko może radować się tym, że rodzice bez najmniejszego problemu mogą zakupić sportowe bluzy ala kurtki czy wszechstronne bluzki uniwersalne, a mama i tata nie muszą jeździć po całym kraju za butami czy innymi potrzebnymi rzeczami. Dlatego też poranek (polecamy brzytwa cena) miałem odrobinkę wspomnieniowy.

Categories: Sukienki