Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Wybieramy buty do garnituru – na co zwrócić uwagę? 30 listopada, 2021

Z klasą, szyty na miarę, pasujący do krawata – takie wyobrażenia dominują na myśl o garniturze męskim. Żeby pasował do całości i sprawiałnajlepsze wrażenie musi uzupełniać się z pozostałymi częściami garderoby każdego faceta. Na przykład obuwiem.

Facet w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Nie przez przypadek twierdzi się, iż mężczyznom patrzy się na buty do garnituru… Wypastowane, błyszczące, dopasowane do nogawek spodni garniturowych dodają im elegancji, a ponadto sprawiają, że całościowe wrażenie wywołują wręcz olśniewające. Nie jest też prawdą, iż kupić można je tylko i wyłącznie w sklepach obuwniczych. Jak zatem je wybierać i na jakie kryteria zwrócić uwagę? Co uczyni nasz wybór adekwatnym, a jakie buty zwyczajnie gryzą się w oczach innych osób?

Kolor
Wybranie butów pod kolor marynarki, czy spodni to jedna z najważniejszych zasad. Częstym wyborem są buty ciemne – pasują one i do równie czarnych garniturów jak i tych z odcieniami bardziej grafitowymi oraz szarymi. Przed wieczorową porą, zgodnie z zasadami etykiety w ubiorze, nie wypada zakładać czerni, a tym samym ciemnych butów garniturowych. Na półoficjalne okazje warto rozważyć zakup butów brązowych. Im jaśniejszy, tym polecamy większą odwagę i przebojowość – u mężczyzn na stopach dominują klasyczne, ciemne barwy.

Buty do garnituru

Źródło: flickr.com
Krój
Są mężczyźni uwielbiający kombinować z nowinkami, również w sferze eleganckich butów garniturowych. Dobranie zbyt wymyślnych, rzucających się w oczy butów do stonowanej marynarki ujdzie raczej za klasyczne faux pais. W drugą stronę ta prawidłowość na szczęście nie działa. Prostota w wykończeniu ma tutaj przewagę nad zadartymi noskami, dodatkowymi przeszyciami oraz rozcięciami. Tym samym skromniej ubierający się dżentelmeni nie mają się czego wstydzić, z drugiej jednak strony wyróżnienie się da mężczyznom ubranie się w coś, co przykuje uwagę kobiet. Stąd też krój należy dobierać nie tylko kolorystycznie, lecz i pod kątem stylu bycia i ubierania się.

Sznurówki
Sprawa wydawałoby się banalna, ale jednak – kupne sznurówki mogą należeć do słabo gatunkowych. Szybkie starcie się, czy pęknięcie wymusi na nas konieczność nowego zakupu. W przypadku czerni nie warto kombinować z odcieniami, przy brązie można zostawić szerszy „margines” kolorystycznej różnicy.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to poznaj dane w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę maszyny sitodrukowe.

Grunt, by na odległość sznurowadła nie sprawiły widocznej, rażącej oczy różnicy.