Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Wizyta u dentysty – płatnie czy na nfz? Czerwiec 26, 2019

Wielu z nas zmaga się niekiedy z bólem zęba. Nie możemy spać, jeść, sytuacja wydaje się być patowa. Jedynym ratunkiem może być wówczas tylko dentysta. Lecz i tych jest wielu. Który stomatolog sprawdzi się bardziej – prywatny czy z publicznej kliniki? Ile kosztować nas będzie leczenie kanałowe? Czy jest sponsorowane?

Jeśli jesteśmy uczniem lub personą zaangażowaną na umowę o pracę, mamy zapewnioną państwową służbę zdrowia – dentysta (skaling kraków) także wchodzi w grę. Usługa obejmuje kompleksowy pakiet świadczeń – wizyta profilaktyczna, leczenie kanałowe a nawet odkamienianie jamy ustnej raz na rok. Lecz nie wszystko jest takie kolorowe jakby się mogło wydawać. Oczywiście, po wprowadzeniu najnowszej technologi nie trzeba przy rejestracji mieć naszej legitymacji ubezpieczeniowej – znak pesel będzie wystarczający.
gabinet dentystyczny
Autor: Bosc d’Anjou
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak oczekując na wizytę kontrolną, musimy uzbroić się w cierpliwość. Stomatolog w przychodni publicznej ma bardzo długa kolejkę pacjentów, także na spotkanie z nim możemy czekać nawet pół roku. Na szczęście, jeśli mamy nagłą sytuację, paraliżuje nas straszny ból, możemy udać się do niego bez kolejki. Poza tym, refundowane są jedynie podstawowe plomby w kolorze czarnym- za zaawansowane, białe, przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni.

Przychodnie prywatne to całkowicie inna bajka. Piękne wnętrza, stonowana muzyka, wykwalifikowana recepcjonistka. Na termin kontroli musimy zaczekać maksymalnie jeden dzień, bowiem nasz dentysta nie zawsze jest dostępny. Aby zarejestrować się w nowej klinice nie potrzebujemy posiadać żadnych dokumentów, jedynie dowód osobisty aby spisać nasze dane, sprawdź też . StomatologStomatolog wrocław utworzy nam naszą osobista kartotekę, prześwietli nam szczękę rentgenem, i rozpocznie swoje dzieło. Niestety, w zależności od miejscowości zamieszkania, należy liczyć się ze znacznymi wydatkami za tego typu usługę. Jeżeli potrzebne będzie leczenie kanałowe zęba trzonowego, koszt może wynieść nawet kilkaset złotych. Poza tym, dentysta wcale nie będzie bardziej wykwalifikowany niż ten w przychodni publicznej – sami często pracują w miejskich placówkach, a wieczorami przyjmują odpłatnie pacjentów.

Jeżeli chcemy, aby nasze szczęki zobaczył stomatolog, musimy podjąć istotna decyzję – jaki typ usługi wybrać? Przychodnia państwowa jest darmowa, jednak kolejki bardzo rozległe. Z kolei komercyjna klinika przyjmie nas od razu, ale niestety wiąże się to z wielkim wydatkiem. Osobiście należy zadecydować, jakie są nasze priorytety.

Może Cię również zainteresować: