Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

W jaki sposób pomóc włosom zniszczonym po letnim sezonie? 18 maja, 2022

Letnie miesiące to czas na wakacyjne wyjazdy. Wiele osób jedzie nad morze. Gorące słońce, upały, słona woda w morzu, chlorowana w basenie, wiatr – to wszystko źle wpływa na stan naszych włosów. Zwykle po letnich miesiącach są suche, spłowiałe, przypominają nieco siano i powinniśmy je poratować

.

Normalne szampony do włosów niekoniecznie się sprawdzą.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po lecie nasze włosy powinniśmy intensywnie odżywiać. Musimy pamiętać aby myć je bardzo delikatnie. Jeżeli mamy kłopoty ze skórą głowy zdecydujmy się na profesjonalny szampon przeciwłupieżowy. Korzystajmy z letniej wody. Gorąca ma niedobry wpływ na włosy. Po umyciu głowy za pomocą szamponu połóżmy sporą porcję odżywki. Aby poratować włosy po letnich miesiącach można częściej stosować maski do włosów. Nakładamy je na kilka minut i zmywamy letnią wodą. Gdy i to będzie za mało nie wahajmy się położyć odżywki bez spłukiwania. Nie możemy zapomnieć tylko aby decydować się na wysokiej jakości lekkie kosmetyki. Nie chodzi o to by przeciążyć włosy, bo będą się przetłuszczać i nie pomożemy im w ten sposób.

Przestańmy używać w miarę możliwości suszarki do włosów. Gdy trzeba jej używać – wykorzystujmy chłodny strumień powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów dzięki czemu będą gładkie. Różnego rodzaju urządzenia do stylizacji na gorąco jak lokówki czy polecane prostownice do włosów musimy włożyć na kilka tygodni do szafy. Zostawmy swoim włosom trochę czasu na odżywienie.

W zasadzie powinniśmy już w czasie urlopu myśleć o stanie naszych włosów. Stosować maski ochronne, wkładać chusteczkę czy kapelusz osłaniający przed słońcem. Ważne jest także dokładne mycie włosów delikatnym szamponem i odżywianie ich przez cały czas. Zabierzmy ze sobą maskę do włosów i stosujmy ją częściej niż zwykle. Możemy też ochraniać włosy naturalnymi środkami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego aromat jest niezwykle wakacyjny, a ponadto pomoże nam chronić końce włosów przed działaniem słońca, soli i chloru.

Powinniśmy pamiętać tez o wpływaniu na włosy od środka. Przyjmujmy dużo wody, możemy także przyjmować tabletki ze skrzypem polnym – na pewno nie zaszkodzi, a włosy dzięki niemu są mocniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewielki wysiłek a jeśli będziemy w czasie urlopu pamiętać o dobrej pielęgnacji nie będziemy mieć po wakacjach dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, aby pozbyć się tego snopu siana z głowy.