Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak dbać o włosy? Poznaj sprawdzone metody na utrzymanie pięknej fryzury Styczeń 18, 2021

Każda kobieta chciałaby mieć ładne włosy, lecz nie wszystkie panie wiedzą, jak się o nie troszczyć. Nie wystarczy bowiem umyć głowę i pójść spać, ponieważ nie każda przedstawicielka płci pięknej może poszczycić się grubymi, mocnymi włosami. Większość z nas ma delikatne, cienkie kosmyki, które dodatkowo osłabiamy złą pielęgnacją oraz zabiegami chemicznymi w salonie fryzjerskim. Pierwszym krokiem do uzyskania ładnej fryzury jest wprawne mycie głowy.

zakupy tutaj to przyjemność
Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić codziennie, jeśli będziemy stosować delikatny szampon, przypasowany do rodzaju naszych włosów. Gdy są tłuste, używajmy kosmetyków przeznaczonych do włosów tłustych, w przypadku włosów farbowanych z kolei niezbędne będą szampony zatrzymujące kolor oraz blask. Nie można używać za gorącej wody, a najlepiej jest zrobić ostatnie płukanie przy użyciu wody chłodnej, jaka pozamyka łuski włosa. Po myciu dobrze jest rozprowadzić na włosach odżywki albo balsamy.

Niektóre z nich domagają się spłukiwania, inne można pozostawić na głowie, jednak nie (sprawdź więcej) stosuj ich, jeśli twoje kosmyki szybko się przetłuszczają. Jeszcze szybciej będą nieświeże, przez co już na wieczór mogą nie prezentować się atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosów oraz nabłyszczeniu fryzury idealny będzie jedwab do włosów, . Nadaje im połysku, a równocześnie nie jest obciążeniem, zatem nadaje się do wszelakich typów włosa. Jego bezapelacyjną zaletą jest ponadto ochrona przed utratą wilgoci, co jest istotne szczególnie dla pań korzystających ze sprzętów do stylizacji fryzury, np. z prostownicy.

Nie zapominajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością jedwabiu, gdyż zbyt duża ilość tego kosmetyku może spowodować, iż będziemy zmuszeni jeszcze raz umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne i nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po myciu dobrze jest delikatnie wytrzeć ręcznikiem.

Chcesz przeczytać więcej naszych artykułów? Fantastycznie! Spieszmy zatem poinstruować Cię, że jesteśmy w witrynie – odszukasz nas w podanym linku.

Suszarka do włosów nie jest zalecana, chyba że będziemy suszyć głowę chłodnym powietrzem, które podobnie jak chłodna woda zamyka łuski. Teraz już masz orientację, jak zatroszczyć się o swoje włosy. Pamiętając o wskazanych poradach nie musisz się martwić, że zaczną wypadać albo utracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno oraz sprawisz, iż twój partner nie będzie mógł oderwać od nich spojrzenia.

Categories: Akcesoria