Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

W jaki sposób nabywać buty w sieci, jak dobrać rozmiar, aby był idealny? O czym należy wiedzieć w tej sytuacji? 7 czerwca, 2022

Często w ten sposób to wygląda, iż oglądam różne rodzaje butów w internecie i myślimy, że fajnie byłoby je posiadać, ale jak je nabyć bez przymierzania. To obawa większości z potencjalnych kupujących, gdy nabywamy obuwie online. Jednakże jest na to sposób.

Być może sposób ten wyda się banalny, ale dobrą metodą na wybranie idealnie rozmiaru butów jest zmierzenie długości swoich stóp. Rozmiary EU mogą się czasami dosyć znacznie różnić, ale nic to, gdyż każdy wytwórca podaje informacje o długości wkładki swoich butów. To na pewno łączy rozmiary różnych butów – jednakowa długość wkładki. Tak jest ze wszystkimi butami, takie są trampki męskie (sprawdź ofertę) czy buty na zimę. Tak wiec długość wkładki poda nam idealny rozmiar, lecz w jaki sposób zrobić pomiar? Jeżeli mamy stara buty, o których można powiedzieć, iż mają dobrze dobrany rozmiar, to najlepiej spojrzeć na długość wkładki, która jest podana we wszywce na języku.

buty

Autor: Via Roma
Źródło: Via Roma

Następnie natomiast należy ją sprawdzić z tabelą rozmiarów, i w ten sposób właśnie odnaleźć możemy najlepiej swój numer. W innym przypadku zmierzmy długość stopy, najlepiej w skarpetce, a następnie postawmy ją na papierze A4, do tego piętę trzeba ustawić przy samym końcu, zaznaczmy miejsce, w jakim kończą się palce.

Niezwykle nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć ten tekst. Jeżeli masz ochotę na nowe, to kliknij link lekcja makijażu wrocław i przejdź do kolejnej witryny.

Pamiętać należy, aby wymierzyć obydwie stopy, bo często jest tak, iż jedną z nich mamy troszkę dłuższą. Warto jednak pamiętać, by zakupić buty troszkę większe. Jak dużo większe? To zależy od tego, jakie buty dobieramy, czy są to zwykłe trampki czy może espadryle na koturnie. Pamiętajmy, że stopa nie powinna latać po całym bucie (sprawdź przykłady). Musi mieć luz, lecz buty też nie powinny być być zbyt duże. Z pewnością w starych butach możemy sprawdzić, jak dużo było tam miejsca oraz czy była to ilość wystarczająca.

Czasem jest tak, że nabywaliśmy buty zbyt małe lub zbyt duże, więc prościej, nawet na wyczucie stwierdzić, w których butach będziemy czuć się dobrze, a w których gorzej. Jak takie sposoby są dla nas niewystarczające, to można kupować w sklepach, jakie pokrywają koszty wysyłki. Tak więc, gdy zakup nie przypadnie nam do gustu, albo nie będzie pasował, możemy go odesłać na koszt firmy, w której zrobiliśmy zakupy. Jak widać zawsze znajdzie się jakieś wyjście z sytuacji.
Kategorie: Bez kategorii