Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

W jaki sposób miał oryginalnie wyglądać Medalik Niepokalanego Poczęcia? 21 marca, 2022

Pierwsza Komunia to wyjątkowa kwestia w życiu każdego młodego człowieka. Jest to też znakomita okazja do przekazania mnóstwa interesujących prezentów. Nie powinny być to jednak jedynie tego typu przedmioty jak rower czy też smartfon.

medalik cudowny

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to nade wszystko wydarzenie religijne, więc pośród prezentów warto także umieścić specjalną biżuterię.
Szelki

Autor: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym rozwiązaniem byłby medalik cudowny. Ma on upamiętnić objawienie, którego była świadkiem jedna z paryskich sióstr zakonnych w XIX wieku. Jego cała nazwa to Medalik Niepokalanego Poczęcia i jest on uważany za znak oddania się pod opiekę Maryi Panny. Wygląd takiego medalika był przekazany wspomnianej siostrze podczas wspomnianego objawienia. Na awersie jest uwidoczniona Maryja z rozłożonymi rękoma. Z Jej rąk rozchodzą się promienie blasku. Na rewersie z kolei przedstawione powinny być dwa serca: Jezusa (otoczone koroną cierniową) i Maryi (przekłute mieczem). Jest w tamtym miejscu też pokazany wieniec, który jest zbudowany z 12 gwiazd.
Niektórzy producenci precjozów nie dbają o zachowywanie tradycji i proponują medaliki, które na rewersie mają np. podobiznę Jana Pawła II, różnorakie wieńce z kwiatów lub liści.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj biżuteria sklep online argentum podobne materiały – one również są warte zainteresowania.

Istnieją także medaliki z aniołkami, które jednak przez co poniektóre osoby są uznawane za trochę niestosowne jako upominek dla dzieci. Taki Cudowny Medalik mógłby zostać wyprodukowany przy pomocy różnych surowców m.in. złota lub srebra.

Jak ogólnie jest wiadome, typowe srebro jest uważane za trochę skromniejsze niż złoto, dlatego też jeżeli pragnęlibyśmy, aby nasze dziecko stale nosiło taki medalik, może korzystniej byłoby wybrać raczej srebro. Można kupić naszyjnik i wisiorek osobno, jednak częściej proponowane są one w zestawach.
Kategorie: Bez kategorii