Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

W jaki sposób doskonale dobrać obuwie trekkingowe, ażeby zapewnić sobie komfort? Wrzesień 7, 2018

Mało osób patrzy na to jakie obuwie nosi. I najczęściej udaje się w górzyste tereny w zwykłym stroju i obuwiu. Jednak po paru kilometrach takiej górskiej wędrówki niedoświadczeni spacerowicze raptem zaczynają odczuwać wielki ból. Niewłaściwie dobrane obuwie obciera pięty oraz nie zapobiega przemakaniu. Nieodpowiednio dopasowane buty potrafią zepsuć najlepszą urlopową wycieczkę. Warto więc dowiedzieć się dla kogo dobre są buty trekkingowe niskie, a dla jakich ludzi wysokie buty górskie.

buty trekkingowe
Zatem, do normalnego chodzenia po dolinach, lesie czy też jeszcze innym niegórzystym terenie, najlepszym pomysłem będą buty niskie, nie sięgające ponad kostki. Tego typu obuwie jest lżejsze od zwykłych butów z wysoką cholewką. To obuwie ma jednak rozwiązania używane w wysokich butach trekkingowych, czyli membranę zapobiegającą przesiąkaniu wody. Dobrze wyprofilowana podeszwa daje stabilność stóp. Buty trekkingowe niskie są nadzwyczaj uniwersalne.

Oprócz mało męczących wędrówek można w nich wykonywać multum form aktywności. Sprawdzają się do nordic walkingu czy też jeżdżenia na dwóch kółkach. Szlaki górskie z bardzo stromymi zboczami, gruzowiska skalne albo całodobowe spacery po bardzo nierównym terenie warto przemierzać w specjalistycznym obuwiu. Idealnie nadają się buty górskie – sprawdź tu -, które chronią przed skręceniem stawu skokowego podczas poruszania się po nierównym terenie – polecamy sklep profilowana podeszwa zapewnia dobrą przyczepność w każdym terenie. Użyta wkładka do usztywniania z kolei mocno usztywnia podeszwę. Buty trekkingowe często mają na wyposażeniu membranę jak też dobrze poklejone przeszycia. Poprzez to zabezpieczają stopy przed przemoczeniem w trakcie niezapowiedzianej ulewy.

Wyprawa w góry
Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Nieznacznie droższe modele posiadają odpowiednie mechanizmy do mocowania raków. Wobec tego wybierając się na długie piesze wędrówki trzeba postarać się o stosowne obuwie. W pierwszej kolejności warto patrzeć na wodoszczelność. Buty górskie mają być zabezpieczone przed wilgocią. Sama membrana nie starczy. Potrzeba również nauczyć się właściwie zabezpieczać powierzchnię buta i szwów. Potrzeba także zwracać uwagę na materiały z jakich zrobione jest obuwie.

Naturalna skóra to ciągle główny materiał, z jakiego wykonuje się buty przystosowane do wycieczek górskich. Istotną częścią obuwia jest bez wątpienia podeszwa. Bieżnik musi być głęboki jak też dobrze wyprofilowany. Omówione powyżej elementy oddziałują na komfort i bezpieczeństwo pieszych wycieczek.