Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak dobrać doskonałą torebkę Wrzesień 7, 2018

Wybór torebki niby jest prosty, jednak to, co widzimy na ulicy może świadczyć o tym, iż panie miewają z tym problem. Wytyczne są trzy. Nie są nadto trudne, trudność polega tylko na tym, że wzajemnie się przenikają. Nad wszystkimi stoi czwarta reguła – moda. To ona nakazuje nosić damom raz skórzane, luźne wory , natomiast zaraz potem tycie „mydelniczki” bez baczenia na warunki.

torebka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Reguła pierwsza to dostosowanie torebki właśnie do okoliczności. Jest prosta, im późniejsza godzina dnia, a okoliczność bardziej formalna, tym torebeczka mniejsza. Wielka, ciężka torba zwisająca z ramienia kobiety w balowej sukni popsuje cały efekt. Na wieczorne okazje odpadają torebeczki dywanikowe, za to sprawdzają się włoskie torebki z cekinkami czy koralikowe – sprawdź ofertę w sklepie internetowym.

Reguła druga – im pani drobniejsza jak też niższa, tym torebka także mniejsza i posiadająca mniej dekoracji. Filigranową kobietę duża, workowata torba zwisająca z ramienia przygniata do ziemi. Podobnie czyni torebka nabita ćwiekami, z masą frędzli, dekoracyjnych zameczków. Dama wysoka, a w dodatku dobrze zbudowana, może pozwolić sobie na nie, ale z drugiej strony ta sama dama z maciupeńką torebeczką także nie będzie prezentować się dobrze.
Panie niewysokie winny wybierać raczej kwadratowe ewentualnie lekko wydłużone torebki włoskie, układające się lekko wzdłuż ciała. Zawsze przyda nam masy torba mocno odstająca od ciała, na przykład typu kuferek bądź bardzo duża jak też sztywna, w dodatku wypełniona mnóstwem niepotrzebnych rzeczy.

torba męska
Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada trzecia mówi o doborze torebki do charakteru a także koloru odzienia. Ta zasada rozluźniła się trochę. Sporo kobiet nosi miejskie plecaczki w charakterze torebki, torebki sportowe lub na odwrót – połyskujące złotem w biały dzień. Bo taka moda właśnie panuje. Zupełna zmiana dotyczy doboru kolorystycznego. Obecnie torebka nie powinna być identyczna z butami bądź kapeluszem. Torebka czarna albo w kolorze skóry w ogóle niczym się nie powinna przejmować, ponieważ pasuje na ogół za każdym razem. Ale torebka wyszukana, bardzo kolorowa bądź wzorzysta, doskonale stylistycznie dobrana, potrafi nadać ubiorowi nowej jakości.
Poniektóre z tych zasad można zastosować także jeżeli chodzi o torby męskie.