Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

W jaki sposób troszczyć się o cerę dojrzałą? 10 maja, 2022

Już po czterdziestym roku życia u pań zaczyna spadać poziom hormonów, szczególnie estrogenu. Nie pozostaje to bez wpływu na naszą skórę. Toteż wymaga ona troszeczkę innego traktowania. W czasie poprzedzającym menopauzę, w okresie jej trwania oraz po jej zakończeniu zredukowany poziom estrogenów jest powodem pojawiania się rozmaitych oznak starzenia się skóry, nazywanych starzeniem hormonalnym. Na skutek obniżenia poziomu żeńskich hormonów następuje zwyrodnienie włókien elastynowych odpowiadających za elastyczność a także odpowiednie naprężenie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Następuje również zmniejszenie liczby związków posiadających zdolność wiązania wody. Dochodzi do ścieńczenia naskórka. Zanikowi ulega także podskórna tkanka. Na skutek tychże procesów cera traci gęstość i elastyczność, zwiększają się zmarszczki powstałe na skutek normalnego procesu starzenia się. Wygląd skóry pogarsza także utrata poprawnego nawilżenia spowodowana zmniejszająca się liczbą związków tłuszczowych. Zbyt mała liczba lipoidów w skórze powoduje, iż woda paruje, a okrojona zawartość kwasu hialuronowego mającego dar jej wiązania jeszcze bardziej pogłębia suchość (płatki pod oczy).

Poza tym u osób, które nie używały należytej osłony przeciwsłonecznej, na skórze pojawić się mogą różne przebarwienia. Korzystna w walce z tymi zmianami może okazać się hormonalna terapia zastępcza, jakiej rozpoczęcie trzeba skonsultować z medykiem. Hormonalna terapia zastępcza nie uwalnia jednakże z obowiązku należytej pielęgnacji skóry. Przede wszystkim konieczny jest właściwy dobór kremu. Obowiązkowo w kosmetyczce powinny znaleźć się krem przeciwzmarszczkowy a także płatki pod oczy (przeciwzmarszczkowy krem). Kosmetyki dla kobiet dojrzałych będą niestety kosztowne, jednak za to w najwyższym stopniu bogate w składniki aktywne. Więcej: pod linkiem

Krem taki poza tym, że musi być odżywczy, aby polepszyć barierę lipidową wiążącą w skórze wodę, musi także mieścić niezbędne skórze składniki. Dobrze by było dostarczać w kremie kolagen będący typem białka, z jakiego między innymi zbudowana jest skóra. Istnieją substancje sprzyjające wytwórczości kolagenu przez organizm, np.

Kiedy ten post zostanie przez Ciebie przeczytany, wejdź także na inny odpowiedni serwis (https://nukleomed.pl/badania-diagnostyczne/scyntygrafia-statyczna-nerek/), który zawiera równie absorbujące treści.

witamina C. Dostarczenie tychże substancji pobudza syntezę kolagenu. Krem taki musimy wklepać w skórę twarzy i szyi oraz dekoltu. Takie kremy nabędziemy w drogeriach oraz dobrych aptekach.