Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Usuwanie zbędnego owłosienia Styczeń 28, 2021

Od dosyć dawna jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest depilacja. U mężczyzn będzie to głównie usuwanie zarostu na twarzy. U kobiet wyboru okolic do depilacji dokonuje się w oparciu o indywidualne preferencje i rodzaj owłosienia. Jest to więc kwestia osobista.

Dbaj o nogi w pracy i w domu
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Usuwanie owłosienia może odbywać się na różne sposoby. Poza środkami tradycyjnymi na dzień dzisiejszy coraz częściej stosuje się do tego celu nowoczesny sprzęt, jak na przykład laser diodowy. Odmienne formy charakteryzują się również różną skutecznością, przejawiającą się głównie w tempie ”powracania” włosów.

Depilacja w domu

Redukcji zbędnego owłosienia można dokonywać własnoręcznie rozmaitymi metodami.

Zaczekaj chwilę! Zainteresował Cię artykuł? Masz ochotę na następne istotne informacje? To miłe. Wejdź w podany link i przeloguj się do strony z detalami na ten temat.

Podstawową jest golenie. Dawniej do tego celu używane były brzytwy i żyletki. Obecnie najpopularniejsze używane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one składać się z dwóch lub trzech ostrzy, czasami posiadają także wymienne końcówki. Przeznaczone są zarówno dla panów, jak i pań. Wymagają stosowania kosmetyków w formie pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety nie jest wysoka, włosy bardzo szybko odrastają. Tutaj więcej informacji: najlepsze kosmetyki dla włosów.

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu wyszukać potrzebne Ci materiały, to kliknij ten link. Naprawdę zalecam ten portal (http://www.s-lab.pl/produkty.html) każdemu, kto pragnie mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Alternatywę stanowią golarki i depilatory na prąd lub zasilane bateriami. Ich podstawową zaletą jest możliwość wielokrotnego stosowania oraz wygoda w stosowaniu. Są również bardziej skuteczne od tradycyjnych maszynek. Depilatory dla pań to urządzenia stale udoskonalane; wciąż jednak stosowanie ich wiąże się z bólem. Tak samo rzecz wygląda w aspekcie plastrów do depilacji. Tę metodę również można stosować samodzielnie. Służy jednak do depilacji tylko niektórych okolic, ponadto wiąże się z wysokim poziomem bólu. Dla zainteresowanych tematem: .

Usuwanie owłosienia w gabinecie kosmetycznym

Coraz większa liczba ludzi decyduje się na usuwanie niechcianego owłosienia w salonie kosmetycznym. Koszty tego typu usług są dużo wyższe niż w przypadku depilacji na własną rękę, są jednak o wiele skuteczniejsze. Sporą popularność zdobyło w ostatnim czasie wykorzystanie takich technologii jak laser diodowy. Tak samo popularna jest fotodepilacja. Obydwa zabiegi są raczej mało bolesne, cechuje je za to duża skuteczność. Ich koszt jest zróżnicowany zależnie od okolicy, z której usuwa się włosy.