Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Ubrania, buty oraz przeróżne akcesoria od fabrykanta Pewex w czasie PRL Wrzesień 7, 2018

Pewex jest niezwykle znaną marką na całym świecie, która w czasach prl posiadała niezwykle rozległy asortyment towarów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie i męskie, obuwie, rozmaite przyrządy do domu i mieszkania itd.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex powstało w Warszawie w roku 1972. Jego działalność była określana jako naprawdę luksusowa, bo w pewexie można było dostać sporo przeróżnych produktów, które normalnie w czasach PRL były trudno dostępne.
pewex
Źródło: flickr.com

W pewexie można było pozyskać zarówno towary polskie jak również zagraniczne, gdzie najczęściej towary polskie cechowały się o wiele większą jakością. Pośród wielkiego asortymentu można było odkryć takie rzeczy, jak na przykład alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, rozmaite artykuły spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i wiele innych. Jednym słowem wolno stwierdzić, że można tam było pozyskać praktycznie wszystko (szukasz pomysłu na prezent?–>).

Z pewnością można stwierdzić, że Pewex w czasach PRL należał do istotnie renomowanych i wyróżnianych marek. Czasy PRL nie były proste i porządnie pamiętają to osoby, jakie w tamtych czasach się wychowywały, mnogość produktów było nadzwyczaj ciężko dostępnych a w wielu sklepach częstokroć można było natrafić na szerokie pustki. Nie tylko samo uzyskanie produktów było ciężkie, gdyż żeby coś kupić trzeba było czasem stać przez dużo godzin w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że gdy zaistniał Pewex sytuacja ludzi niesłychanie się zmieniła, oczywiście na lepsze.

pewex
Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Historia marki Pewex jest bardzo rozległa, naturalnie powinno się poznać parę ciekawostek na ten temat. Jak już wspomnieliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy został oddany wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. Firma ogromnie niszczała, chociaż wniosek zniesiono. Niemniej po jakimś czasie znów zaczęły nadciągać analogiczne wnioski, przez co w roku 1996 została przyrządzona ugoda bankowa i Pewex został przeistoczony w spółkę, w której część akcji zamieniono na wierzytelności.

Categories: Odzież XXL