Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Świetne właściwości srebra i oleju Czerwiec 9, 2019

Zapewne niewiele osób zna niezwykłe właściwości naturalnych substancji, takich jak olej arganowy. Przez niedostateczną wiedzę wiele tracimy,ponieważ ich zastosowanie jest o wiele większe. Mogą one nam przydać się nie tylko do wypieków i eksperymentów kuchennych czy w preparatach kosmetycznych do polepszenia urody ale w pierwszej kolejności do leczenia chorób i zapobiegania infekcjom. Czego nie wiemy o oleju arganowym?

Olej arganowy wytwarzany jest z owoców arganii żelaznej, ma kolor o wiele ciemniejszy od znanej w kuchni oliwy. Pozyskiwany jest on z drzewa arganowego które rośnie wyłącznie na pustynnych ziemiach Maroka. Za wyjątkiem zastosowania w gastronomii do wypieków czy nadawania potrawom delikatnego zapachu, stosowany jest także w kosmetyce i lecznictwie. Ze względu na wysokie koszty produkcji preparatów kosmetycznych zawierających ten olejek, jego małą dostępność, oraz wyjątkowe cechy pielęgnacyjne, kosmetyki takie mają wysoką cenę. Mają właściwości delikatnie napinające a także redukują starzenie się skóry i wzmacniają włosy.

Medyczna moc olejku

Właściwości lecznicze oleju arganowego znane są od wieków.

Zainteresował Cię taki artykuł? Kliknij i sprawdź (https://www.wola.centrumdemed.pl/) szybko, tutaj znajdziesz coś, co prawdopodobnie też będzie równie ciekawe.

Wykorzystywane były do zwiększenia odporności organizmu, gojenia ran oraz zwalczania infekcji grzybicznych i pasożytniczych. Starodawny sposób na zdrowie

Inną niezwykłą substancją o leczniczym i wszechstronnym zastosowaniu jest srebro koloidalne. Jest ono czystym metalem szlachetnym a także pierwiastkiem śladowym, zbudowanym z mikroskopijnych atomów zawieszonych w wodzie. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jego niedobór prowadzi do upośledzenia układu immunologicznego. Podobnie jak olejek arganowy, srebro koloidalne wspomaga gojenie ran, zwalcza i łagodzi konsekwencje łuszczycy i grzybic oraz działa antyseptycznie. Pierwiastek ten, używany jest także uzupełniająco w leczeniu chorób takich jak angina, grypa, zapalenie płuc czy węzłów chłonnych.

Zanim skusimy się na syntetyczne preparaty, skorzystajmy w pierwszej kolejności z tego, co oferuje nam natura. Z jej niezwykłych właściwości korzystają ludzie od zarania dziejów, lecząc się i zapobiegając infekcjom. Natura dała nam nieocenione możliwości łagodzenia stresu, dodawania energii czy zwalczania infekcji. Jedynie co musimy zrobić to tylko rozejrzeć się w około i skorzystać z ich dobroczynnego działania.