Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Specjalista stomatologii Wrzesień 7, 2018

Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych dziedzin w medycynie. Duża liczba Polaków cały czas czuje lęk przed wizytą u stomatologa, równie wielu zawdzięcza im ulgę w cierpieniach. Specjalista może przeprowadzić błyskawiczny i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to plombowanie zęba, czy zawiły zabieg protetyczny.

Dobry fachowiec potrafi również zapobiec rozwojowi schorzeń jamy ustnej, tak żeby później nie musieć wykonywać długiego i drogiego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy specjalistów potrafią być bardzo długie, pacjenci rezerwują czasem wizyty nawet na kilka lat naprzód.
Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęstsze chorobyWielu ludzi cały czas ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny zębów, oraz przykładowo z wyborem odpowiedniej szczoteczki do zębów. Wiele osób narzeka więc na kłopoty z dziąsłami czy choroby zębów. To z pozoru niegroźne dolegliwości, jednak nieleczone potrafią prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą zębów. Dobranie najlepszej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi zapobiec wielu problemom, przede wszystkim z dziąsłami. Za sztywne włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w wyniku ich cofanie. To niezwykle powszechna dolegliwość, która nosi profesjonalną nazwę – parodontoza. Może być ona spowodowana także dużą warstwą kamienia nazębnego. W celu wyeliminowania takiego problemu, zaleca się więc regularne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa – gabinet stomatologiczny pod tym adresem.

Dentysty nie można uniknąć
Parodontoza to jedna z dolegliwości, której dobry lekarz dentysta jest w stanie zapobiec. Dużym wyzwaniem dla stomatologa są zabiegi związane z tworzeniem protez (sprawdzone protezy zębowe). Zęby, mimo że wykonane z twardego szkliwa, mogą ulec uszkodzeniu. Niezachowanie zalecanej higieny jamy ustnej może także spowodować wypadanie zębów. W takim przypadku, żeby pacjent mógł normalnie funkcjonować, wstawia się implanty stomatologiczne. Jest to o wiele wygodniejsze i bardziej estetyczne rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg opiera się na wstawieniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i zamocowaniu do niego implantu zęba. Implantu nie można odróżnić od prawdziwego zęba, co jest jednym z powodów powszechności tej metody walki z brakiem uzębienia.