Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Sól do kąpieli i kąpiele solankowe – Doskonałe scalenie wpływające nie tylko na zdrowie ale również na urodę. Wrzesień 7, 2018

Każdy obywatel w wolnej chwili myśli o odrobinie wytchnienia. Szczególnie po długim i ciężkim dniu. Niektóre osoby żeby odprężyć się muszą wyjść z mieszkania nawet do innego miasta. Innym ludziom natomiast starczy trochę odprężenia we własnym domu. Tak czy inaczej trochę odprężenia jest potrzebne każdej osobie bez względu na miejsce.

Sól do kąpieli – relaks i pielęgnacja

Doskonałym rozwiązaniem do pokoju kąpielowego będzie duża umywalka Quattro marki KOŁO
Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Stan przyjemnego spokoju można osiągnąć w zakątku własnego domu bez potrzeby wyjazdu. Wystarczy posiadać wannę w łazience. Dawniej do kąpieli używane było przeważnie tylko mydło później różnorakie żele i płyny do kąpieli. Obecnie na rynku istnieje wiele artykułów mających na celu umilenie czasu podczas kąpieli. Jednym z nich jest na pewno sól do kąpieli, która oprócz działań upiększających ma też właściwości lecznicze. Zobacz tutaj: wodę, nadaje się do stosowania przez każdą jednostkę bez względu na typ skóry jaki ma. W bardzo korzystny sposób oddziałuje na skórę, poprawia jej wygląd, koi różnego rodzaju podrażnienia, a także pomaga w leczeniu różnorodnych dolegliwości skórnych. Aktualnie sól do kąpieli dostępna jest w różnorakich barwach i zapachach przez co niewątpliwie każda jednostka wyszuka coś stosownego dla siebie.

Kąpiele solankowe nie tylko dla kuracjuszy

kąpiel
Autor: SmartPR
Źródło: SmartPR

Jednostki, które nie posiadają w mieszkaniu wanny czy też lubiące wyjechać w celu odpoczynku skorzystać mogą z innej możliwości związanej z solą do kąpieli a mianowicie z kąpieli solankowych. Posiadają one właściwości zdrowotne i kosmetyczne. Od wielu lat stosowane są jako kuracje lecznicze w domach uzdrowiskowych, sanatoriach oraz w SPA. Kąpiele solankowe działają relaksująco oraz łagodząco i odprężająco przy napięciach fizycznych i psychicznych. Zalecane są nie tylko dorosłym ale także dzieciom. Zobacz ofertę domowego spa: kosmetyki do domowego spa.

Kąpiele solankowe wykorzystywane mogą być nie tylko jako terapie zdrowotne ale też zapobiegawczo. Jej długość uzależniona jest od rodzaju schorzenia, którego dotyczy i ma wesprzeć w wyleczeniu. W kąpieli tej zanurzyć można całe ciało ale także tylko określone partie ciała jak dłonie czy stopy. Przed zastosowaniem tego typu leczenia warto naradzić się z lekarzem ponieważ kąpiele solankowe nie są zalecane przy różnego rodzajach schorzeniach związanych między innymi z niewydolnością krążenia czy układu oddechowego.

Categories: Akcesoria