Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Skórzane kurtki są w każdym sezonie na czasie 15 września, 2021

Skórzana kurtka to podstawa w szafie osób interesujących się modą. Warto posiadać ją w swej garderobie, gdyż towarzyszyć nam będzie długie lata. Jest tak uniwersalna, że może być nie tylko kurtką ale także marynarką! Elegancka, funkcjonalna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana sprawdzi się w każdych okolicznościach.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtki skórzane wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już w czasie I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Dalsze ich losy wyglądały podobnie…reprezentacyjnie. Stanowiły część munduru, garderoby amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA zabraniały uczniom noszenia kurtek motocyklowych, co jak wiadomo przyniosło odwrotny skutek.

Przez kolejne dekady kurtki skórzane opanowały światowe pokazy mody. Były obecne w luksusowych kolekcjach Chanel czy Yves Saint Laurent. Obecnie szyje się je w najbardziej śmiałych fasonach. Mamy również do wyboru modele inspirowane klasyką, lecz wykonane ze sztucznej skóry.

Kurtki skórzane można zakładać dla kontrastu z wdzięcznymi sukienkami, a nawet koronkami. Oryginalny efekt otrzymamy, nosząc ją wraz ze zwiewną spódnicą i delikatną bluzką. Jej drapieżny charakter zrównoważą apaszki w pastelowych kolorach. Jeżeli ma to być stylizacja „z pazurem”, wystarczy zestawić skórę z dopasowanymi dżinsami, dowolnym T-shirtem z nadrukiem i ciężkimi butami. W roli dodatków mogą nam posłużyć naszyjniki, kolczyki lub bransoletki.

skóra

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Należy wiedzieć, iż modele z szerokimi kołnierzami dodadzą objętości górnej części sylwetki ciała.

Czy ta problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę strój ratownika medycznego, która dotyczy omawianej kwestii, więc zapewne także Cię zainteresuje!

To dobry fason dla drobnych pań (figura typu A). Jeśli zależy nam na wysmukleniu sylwetki wybierzmy model ze stójką. Jeszcze niedawno uważano, że krótsze kurtki pasują kobietom młodym, panie dojrzałe były skazane wyłącznie na dłuższe modele. To już przeszłość, ponieważ obecnie styliści zdecydowanie odradzają przejmowanie się podobnymi ograniczeniami. Ubranie ma odzwierciedlać naszego ducha, nie wiek (link).

W dzisiejszych czasach skórzana kurtka stanowi klasyczny element garderoby i nic nie zapowiada, aby kiedykolwiek utraciła ten status.