Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Skarpety jako część odzienia, bez którego nie można funkcjonować. Wrzesień 1, 2019

Podczas gdy zaczynamy mówić o ubiorze, mamy na myśli nie tylko długie spodnie, sukienkę czy koszulę, ale też bieliznę. Jest ona podstawą od której rozpoczynamy codzienny ceremoniał ubierania się. Dbamy o to by była świeża i schludna z racji wygody oraz higieny własnej. Mówiąc o bieliźnie, na usta nasuwa się odpowiedź, iż chodzi o skarpetki.

Skarpetki
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Są nieodłączną częścią szafy każdego człowieka. Tworzywo, z jakiego są stworzone jest zależne głównie od ich przeznaczenia. Skarpety damskie, męskie i dziecięce projektowane są w czterech długościach: wybitnie długie, inaczej zwane zakolanówkami, długie tzw. podkolanówki, standardowe, które wystają ok. 8 cm nad kostkę, jak również stopki, które dojrzewają do połowy kostki.

Posiadają niemało rozmiarów, wersji kolorystycznych, tak, że każdy człowiek odnajdzie coś dla siebie. Zarówno skarpety damskie w różnych kolorach, męskie jak i dziecięce tworzone są przeważnie z bawełny z dodatkami: lycry, czy nylonu. Rozlegle pojęte skarpety sportowe unipex inaczej nazywane specjalizowanymi, są idealnym wyborem przy uprawianiu jakiejkolwiek dyscypliny.

Do ich produkcji, z wyjątkiem dodatków jakie używa się w zwykłych skarpetach , stosuje się tzw. włókna techniczne – coolmax, których zadaniem jest polepszyć właściwości termiczne, antybakteryjne, antyzapachowe oraz antygrzybiczne. W swojej konstrukcji skarpety sportowe mają specjalne zgrubienia, w punktach, w których najczęściej dochodzi do przetarć, za sprawą których odprowadzanie wody czy nadmiaru ciepła jestistotnie uproszczone.

Następnymrodzajem tej kategorii bielizny są skarpety z bambusa. Warto jednaknadzorować co kupujemy, ponieważ często zdarza się że w miejsce włóka bambusowego mamy wiskozę wyprodukowaną z omawianego włókna. Posiadają one ciąg walorów: są miękkie dla stóp, ochraniają przed poceniem, neutralizują kłopotliwy zapach, są szybkoschnące. Jedyną skazą jaką posiadają skarpety z bambusa to niedługa żywotność: zaplanowane są na maksymalnie 50 prań.

skarpetki tworzą warstwę odzienia chroniącą stopy przed chłodem, otarciami i izolują je od obuwia. Są kluczowym detalem ubioru na każdą porę roku. Powinno się przy wyborze ich sprawdzać skład, będziemy mieligwarancję, że kupujemygodny zaufania produkt.