Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Siła tkwi w wodzie. Na co wpływa woda? Wrzesień 7, 2018

Na pewno wszyscy doskonale orientujemy się, że nasze ciało to w większości woda. Stanowi ona aż 70 % naszej masy. Stąd też tak istotne jest ciągłe nawadnianie organizmu. Możliwe, że nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale odwodnione komórki prędzej poddają się procesom starzenia i są łatwym celem ataku dla rozmaitych dolegliwości i wirusów.

butelka czystej wody mineralnej
Autor: 欣盈
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz współczesny styl życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Jesteśmy notorycznie zmęczeni, większość naszego czasu przeznaczamy na pracę. Nie wypoczywamy, za krótko sypiamy. W dodatku, nieprawidłowo się żywimy. Spożywamy cokolwiek i byle gdzie. W zasadzie, chodzi nam tylko o zaspokojenie ssącego głodu. Tymczasem, nasze ciało do normalnego działania potrzebuje właściwej ilości substancji odżywczych. Niezbędna jest także woda.

Napoje, po które zazwyczaj sięgamy, by ugasić pragnienie, są bardzo szkodliwe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to tylko przez jakiś czas daje nam ukojenie, ale prawie wcale nie myślimy o tym, jakie wielkie zniszczenia czynią one w naszym organizmie.

Również wody mineralne nie zawsze są dobre. Wiele z tych, które są do kupienia w sklepach, choć mają mnóstwo minerałów, niestety, tak samo jak reszta pożywienia, zakwasza nasze komórki – ważna strona. Co w takim wypadku robić? Jak obronić się przed chorobami?

Jedyną naprawdę pożyteczną wodą dla naszego zdrowia jest woda jonizowana. Czemu akurat ta? Rozmaite badania,robione w wielu krajach na świecie, stwierdzają, że powodem rozmaitych problemów jest zakwaszanie komórek. Tymczasem, w środowisku alkalicznym nie może się rozwijać żadna choroba. Dlatego picie wody alkalicznej jest najlepszą profilaktyką. To recepta na wieczną młodość oraz szczęśliwe życie w pełnym zdrowiu.

Jakiekolwiek suplementy diety nie pomogą nam, jeśli nie będziemy odkwaszać naszego organizmu. Nawet wartościowe i pełne pożytecznych mikroelementów produkty spożywcze posiadają wiele kwasów, które potem zalegają w naszym organizmie. Jedynie picie wody jonizowanej pomoże nam nie tylko pozbyć się wielu chorób, ale również skutecznie im zapobiegać.