Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Puch jako jeden z najdoskonalszych wytworów natury stosowany w tworzeniu kurtek puchowych. Wrzesień 7, 2018

Zimą najwięcej akceptujemy takie trendy, które nie przymuszają do alternatywy: być trendy i przemarzniętym czy nie zerkając na kreatorów, oddać się dyktatowi aury? Puchowa kurtka to koncepcja tego problemu. Stylów, fasonów i kolorów puchówek jest tyle, że odnajdzie się coś na wszelaki gust. W polskim surowym klimacie posiadanie tylko jedynej kurtki puchowej to wymóg.
kurtki puchowe
Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy lubią jednakże wyglądać jak kosmonauta, temu też sieciówki ścigają się w dopasowywaniu fasonów „puchówek” do obowiązujących aktualnie trendów. W ofercie wielu sprzedawców znaleźć można wzory inspirowane militariami, zimowymi rysunkami i głównie futuryzmem.

Nadal możemy powiedzieć, że natura bywa najdoskonalszym pomysłodawcą i projektodawcą. Jednym z najwspanialszych jej tworów jest niewątpliwie ptasie pióro, i też puch. Puch to niewątpliwie najlepszy materiał ochraniający przed mrozem, jaki jest dostępny na ziemskiej planecie. Posiada doskonałe cechy termoizolacyjne, jest niezwykle lekki i ogromnie pakowny. Kurtki wypełnione puchem z prostotą można zwinąć, aby zajmowały niezwykle mało miejsca w walizce. Zanim zdecydujemy się na nabycie kurtki puchowej musimy przedyskutować kilka spraw. Znamienne jest to, by kurtka była wypełniona jak największą masą puchu, lecz nie piórek, które nie posiadają cech grzewczych, a do tego ważą więcej niż puch. Puch zazwyczaj używany w ubraniach i śpiworach bywa mieszaniną puchu gęsiego i kaczego z drobniutkimi piórkami. Odwiedź witrynę i znajdź więcej informacji – nasze produkty

Najlepsze cechy grzewcze posiada puch z gęsi, troszkę mniejsze puch z kaczki, temu musimy zwrócić baczność na pochodzenie puchu, który jest w towarze przez nas oglądanym. Puch nawet kiedy bywa mokry, nie traci swoich właściwości cieplnych, lecz może wydzielać nieprzyjemny zapach. Twórcy odzieży turystycznej stosują różnego rodzaju wypełnienia sztuczne, które imitują właściwości puchu. Materiały te mają więcej właściwości grzewczych niż powszechnie poliester, który odnajdziemy w większości tańszych wyrobów.