Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Przygotuj się do Pierwszej Komunii Świętej Wrzesień 23, 2020

Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie ogromne przeżycie dla każdego dziecka ale też ogromny stres i niemały wydatek dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza szereg przygotowań nie tylko duchowych, jak również tych powiązanych z kupowaniem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem obiadu komunijnego i zaproszeniem gości.

Poszukujesz ekstra treści, żeby rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zachęcamy do następnego wpisu. Wyszukasz go na portalu (https://e-militaria.pl/buty-100) pod linkiem.

Bardzo istotnymwydatkiem są stroje komunijne.

stół
Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Obecnie na rynku istnieje multum sklepów które specjalizują się wyłącznie w sukniach i albach komunijnych. Ich oferta jest naprawdę bogaty i nie jest prosto wybrać. Często ten problem rozwiązują parafie, które z góry narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu muszą mieć identyczne alby. Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a dorośli nie ścigają się w kupowaniu coraz to droższych i zdobnych strojów.

O ile sukienki komunijne są często ujednolicone, to znacznie więcej swobody zostaje podczas wyboru dodatków komunijnych. Dziewczynki potrzebują jeszcze wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W przypadku gdy wszyscy przystępujący do Komunii mają takie same stroje, wielu rodziców decyduje się na zakup drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

Jeżeli chodzi o przygotowywania przyjęcia komunijnego to nadal wielu rodziców organizuje obiad w domu. Coraz częściej jednak zdarzają się przyjęcia w restauracjach lub też zajazdach. Lokale gastronomiczne włączają tego typu imprezy do swojej oferty. Kiedy rodzice decydują się na samodzielne zorganizowanie przyjęcia, powinni pamiętać nie tylko o ciekawym menu ale też pomyśleć o elegancki wystrój stołu. Ważnym punktem programu jest także tort komunijny, który można kupić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dużej ilości pracy.

Jeśli nie jesteśmy organizatorami tej imprezy a jesteśmy jedynie gościem, musimy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten niezwykły dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (zobacz tu) czy też kwiaciarniach dostępnych jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Fajnym prezentem może być też łańcuszek z medalikiem i.