Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Przesuszone włosy, zmęczona twarz, to jeszcze nie armagedon – teraźniejsze kosmetyki śpieszą na ratunek Styczeń 3, 2018

Na niekorzystny wygląd włosów wpływają rozmaite, mniej lub bardziej ekspansywne środki do pielęgnacji. Dodatkowo, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są ciągle wystawiane na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Kiedy włosy stają się suche, kruche a także podatne na wypadanie, jedynym wyjściem staje się ich właściwa regeneracja.

Półka z kosmetykami do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje w tej sytuacji fakt, iż artykuły produkowane do tego celu stają się niezwykle energicznie rozwijającą się grupą kosmetyków – artykuł.

Kosmetyki do odbudowy oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach bardzo rozpowszechnioną, chętnie używaną formą produktów kosmetycznych stanowią pianki. Preparaty te są wygodniejsze w używaniu, dają się łatwo i równo zastosować.

W przypadku mocniej zniszczonych włosów godne zaproponowania są maski lub odżywki pielęgnacyjne, które nakłada się na kilka chwil, a następnie spłukuje. Zimową porą należy poszukać emulsji do twarzy i skóry z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy okazji jest też ekologiczną esencją promieniochronną.

Promienie słoneczne oddziaływają na naszą cerę przez cały rok. Zimą słońce oddziałuje nadspodziewanie przenikliwie. Powinnyśmy więc nie zapominać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Również podczas marszu pamiętajmy o natarciu odsłoniętej cery kremem z filtrem. Trzeba nabyć krem z wysokim filtrem, dlatego, że promienie słoneczne wysoko w górach działają z dużo większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również o ochronie delikatnej skóry na ustach i wokół oczu – artykuł. Korporacje kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o klientkach, dla których powierzchowność jest ważna ale mają mało czasu na zabiegi i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich podstawowym celem jest spowodowanie błyskawicznych i widocznych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Interesującym pomysłem mogą być też rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej przyjemny aromat. Gdy mamy ochotę na ciepłą kąpiel, trzeba dolać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający aromat zamieni kąpiel w mały zabieg spa.