Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Preparaty kosmetyczne z naturalnych składników Grudzień 11, 2020

Właściwie od najdawniejszych czasów ludzie stosowali różnorodne środki do poprawiania wyglądu oraz pielęgnacji ciała. Na początku były to wyłącznie środki uzyskiwane z naturalnych substancji z roślin lub pochodzenia zwierzęcego. Z biegiem lat zaczęto produkować coraz bardziej złożone środki poprzez łączenie substancji ze sobą.

Kosmtyki do ciała i twarzy
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Przy okazji postępu technologicznego oraz rozwoju chemii zaczęto wytwarzać kosmetyki ze składników produkowanych syntetycznie. Elementy pochodzenia naturalnego zaczęły zanikać lub występować wyłącznie w postaci ekstraktów. Razem z tym można było zaobserwować duży wzrost występowania różnego rodzaju alergii. Coraz więcej osób obserwowało u siebie uczulenia na różnorodne środki kosmetyczne. Konieczny był więc swego rodzaju powrót do składników pochodzenia naturalnego. Przykładem nieuczulającego preparatu jest szare mydło, które nie zawiera substancji zapachowych ani barwników. Wytwarza się też rozmaite naturalne kosmetyki Ekert – (lakiery hybrydowe sklep) do stóp i dużo innych – .

W ostatnim czasie sprawy ekologii i zdrowego trybu życia pojawiają się bardzo często. Wiele osób zwraca uwagę na to, co je i jakiego rodzaju preparaty stosuje w życiu codziennym. Powstaje coraz większa liczba punktów ze zdrową żywnością, która nie ma w sobie zbędnych konserwantów. Tak samo jest z preparatami kosmetycznymi. Poza znacznie mniejszym ryzykiem wystąpienia alergii bez wątpienia korzyścią jest także to, że środki takie nie zanieczyszczają środowiska. Można też kupić naturalne środki do mycia i czyszczenia. Popularne są przykładowo naturalne gąbki i pumeksy do codziennej pielęgnacji.

Dłonie to element ciała w szczególny sposób narażony na różnorodne uszkodzenia i urazy. Niezwykle częstym problemem jest na przykład wysuszenie skóry dłoni. Bierze się to niejednokrotnie ze stosowania detergentów i pozostałych środków chemicznych, które mają niekorzystny wpływ na naskórek.

Chcemy zaprezentować Ci kolejny nasz wpis – mamy nadzieję, że Ci się spodoba. Aby go przejrzeć, najedź na łącze tutaj (https://www.optegra.com.pl/zabiegi/zacma/) i gotowe.

Wykazano bardzo dobry wpływ części składników pochodzenia naturalnego na skórę dłoni . Są to w pierwszej kolejności różnorodne środki zmiękczające i wygładzające. Naturalne kosmetyki do rąk zawierają na przykład wyciąg z różnorodnych roślin, naturalnej oliwy czy miodu. Składniki dobiera się w oparciu o ich właściwości pozytywne w kontakcie z ludzką skórą.

Categories: Akcesoria