Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Pracujesz w zawodach medycznych? Od dzisiaj nawet w robocie możesz wyglądać naprawdę ładnie! Luty 20, 2020

Zwykle ubiór kobiet pracujących w medycynie większości ludzi nie kojarzy się zbyt dobrze – w większości przypadków kobiety mają na sobie niedopasowane kombinezony medyczne, które zwykle nie pozwalają na uwypuklenie ładniejszych części ciała czy podkreślenie figury.

oczywiście ubiór do tego typu pracy powinien być przede wszystkim wygodny, jednakże z drugiej strony na pewno każda z nas lubi poczuć się ładnie ubrana. Na szczęście obecnie są ciuchy, które są kompromisem pomiędzy wygodą a ładnym wyglądem!
Odzież medyczna
producenci odzieży medycznej coraz bardziej wychodzą naprzeciwko potrzebom kobiet pracujących w tego rodzaju zawodach, zatem aktualnie możesz właściwie wszędzie kupić na przykład śliczne fartuszki medyczne. Oczywiście są one zrobione z tych samych materiałów co klasyczne kombinezony medyczne, gdyż takie są wymogi higieny oraz bezpieczeństwa, jednakże sam ich krój zdecydowanie jest o wiele fajniejszy niż typowych ogromnych fartuchów medycznych, które zazwyczaj były produkowane na mężczyzn.
fartuszki medyczne
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Do roboty w sukience?

Różowe buty panny młodej
Autor: Eugenio „The Wedding Traveler” WILMAN
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje jednak pytanie, czy na przykład sukienka medyczna sprawdzi się porządnie w trakcie codziennego dyżuru. Zazwyczaj jeśli jesteś na izbie przyjęć lub w trakcie ostrego dyżuru, poleca się mimo wszystko spodnie, gdyż są one zwyczajnie wygodniejsze. Jeżeli jednak sukienka medyczna nie ogranicza Twoich ruchów, a równocześnie czujesz się w niej dobrze, wówczas nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań żebyś ją nosiła ciągle.

Dobrym przykładem są przede wszystkim pielęgniarki, które zwykle ubierają się ładniej od lekarek na dyżurze – spódnica medyczna jest praktycznie stałym elementem ich ubioru. Jeżeli tylko czujesz się komfortowo, a jednocześnie chcesz być bardziej kobieca w pracy, wówczas sukienka czy spódnica medyczna z pewnością polepszy Ci humor i będzie strzałem w dziesiątkę!