Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Porzuć okulary – sprawdź, Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Laserowa korekcja wzroku coraz bardziej znaną metodą korygowania wady wzroku. 11 maja, 2022

Masz już dosyć noszenia okularów oraz szkieł kontaktowych, lecz masz zbyt dużą wadę wzroku, która uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie codziennych? Laserowa korekcja wzroku rozwiąże ten problem

.

Można śmiało stwierdzić, że urządzenia elektroniczne są jednymi z podstawowych narzędzi dzisiejszego świata. Wystarczy przejechać się miejskim autobusem albo pociągiem, zaglądnąć do okolicznej kawiarni, aby ujrzeć, jak w obecnych czasach ludzie spędzają czas. Dużo osób zatopiona jest w swoich komórkach, tabletach, komputerach czatując, wertując różne strony i fora, lub też śledząc znajomych w social media. Po wyjściu z autobusu, pociągu czy kawiarni wiele z tych osób kieruje się do firm na wielogodzinną pracę przy komputerach. Nie trzeba mówić, że taki styl życia źle wpływa na nasz, jakże delikatny, narząd wzroku.

zdrowie - fotografijka

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które na co dzień mają minimum kilkugodzinną styczność z komputerami albo podobnymi urządzeniami elektronicznymi, prędzej czy później kończą na wizycie u okulisty, a następnie u optyka – by zrealizować receptę na okulary. Ci, którym okulary przeszkadzają w codziennej pracy kupują soczewki kontaktowe, choć ich stosowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli do tego ktoś jest zaawansowanym astygmatykiem, jego wada może mu przeszkodzić w realizacji kursu i egzaminu na prawo jazdy. Na szczęście nie jest to katastrofa. Korekcja wzroku może być realizowana nie tylko przy użyciu okularów, ale także lasera- pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc. I wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest już tak nieprzystępne cenowo jak jeszcze kilka lat temu.

Jak wygląda i Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

zdrowie - fotogram

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wzroku przeznaczona jest zwykle dla osób, które skończyły 20 lat życia. Według informacji jednej z polskich klinik okulistycznych, zabieg tego rodzaju umożliwia zniwelować wadę wzroku do 13 dioptrii – w przypadku krótkowidzów), do 6dioptri – wsytuacji nadwzroczności i do 6 dioptrii – w sytuacji astygmatyzmu. Warto jeszcze zaznaczyć, że zabieg laserowej korekcji wzroku przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym (poprzez podanie kropli znieczulających do oka).

Z pewnością przyda Ci się moja witryna, jeśli chcesz przeczytać więcej wiadomości na ten temat. Zapraszamy więc, byś kliknął w ten link.

Taka metoda znieczulenia umożliwia powrót do domu niedługo po zabiegu. Natomiast ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest niewielkie.

Wiele ludzi odrzuca tę opcję korekcji wzroku, nie orientując się tak naprawdę, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Otóż cena zabiegu zależy od wybranej metody i waha się pomiędzy 2100-2900zł za jedno oko. Uwzględniając koszty takich zabiegów sprzed 10 lat są one niższe o blisko połowę-

Z kolei uwzględniając koszty zakupu i okresowej wymiany szkieł oraz oprawek, a do tego stosowania soczewek, czasem bardziej opłacalna może się okazać korekcja wzroku metodą laserową. A już na pewno wpłynie na poprawę komfortu naszego codziennego życia.