Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Porządek powinien być fundamentem istnienia każdego człowieka 15 marca, 2022

Nasz żywot jest zbyt skomplikowany, więc układamy wiele rzeczy, jak nam pasuje, jak łatwiej. Można to nazwać generalizacją, gdy za wszelką cenę chcemy coś uporządkować, można określić to też mianem zapanowania nad porządkiem rzeczy. Z jednego, jak i drugiego rozwiązania wyjawia się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieistotne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko segregować i nazywać. Bowiem taką mamy naturę. Kiepsko sobie wyobrazić pracę całych ludzkich cywilizacji: państwa, miasta, organizacji bez pewnych opanowanych schematów. Gdyby nie nazewnictwo nie istniałyby nazwy ulic, nie byłoby tablic rejestracyjnych, przez co odróżnialibyśmy samochody i motocykle po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Od uporządkowania nie jest wolna przyroda, przecież wśród zwierząt każdego gatunku istnieje uporządkowanie, której nikt się nie stara zaburzyć. Zwierzęta ze swojej natury są mniej skomplikowani od ludzi, więc nawet nie przejdzie im przez myśl, że coś można zrobić inaczej. Spójrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać. Nie zdarza mu się myśleć, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Objaśniamy sobie Ziemię produkując mapy, segregujemy książki na półkach, a uczęszczający do pracy w urzędach zarządzają na co dzień wielką masą dokumentów, z których każdy dokument musi odszukać się w ogólnym ładzie. Porządek istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (oferta smyczy rap, rock, metal) – są przecież kieszonki na drobne, a także miejsce na banknoty, czy karty kredytowe. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki rock) pokazuje pewne uporządkowanie, to czego słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Słuchając rocka, metalu czy rapu na smyczy posiadamy psa, który ma być nam posłuszny, jesteśmy jego panami, wyznaczamy granicę jego zachowań i postępować. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – on potrzebuje pana, my możemy mu zapewnić opiekę i bezpieczeństwo.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany artykuł, zobacz jeszcze ten link. To naprawdę ta witryna (https://hanzo.com.pl/), na której odnajdziesz inne tego typu informacje!

To wzajemne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.

Tagi: , ,
Kategorie: Odzież XXL Sukienki