Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Podstawowe zasady pielęgnowania włosów, w jaki sposób wybrać najlepszy do ich stanu szampon Wrzesień 7, 2018

Pielęgnowanie włosów ma ogromne znaczenie dla ich wyglądu i zdrowia. Jeśli są one nieco dłuższe, to oprócz regularnego mycia należy je czesać lub szczotkować, przy krótszych można poprzestać tylko na myciu, lecz w każdym wypadku należy używać odpowiedniego szamponu. Włosy w czasie codziennych dni narażone są na działanie wielu niekoniecznie zdrowych czynników. Wiatr, słońce, brud i pył – to wszystko sprawa, że na ich powierzchni osadzają się rzeczy, jakie należy usunąć.

więcej na temat
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz u każdej osoby włosy będą inne i inaczej reagują na zewnętrzne czynniki, z tego też powodu też szampony do mycia należy indywidualnie dobierać, uwzględniając ich ogólny stan i oczekiwane potrzeby. A że szamponów jest bardzo dużo, wystarczy zresztą przejrzeć sklepowe półki w hipermarketach czy drogeriach, to wielu klientów może mieć trudny wybór. Producenci szamponów, tacy jak na przykład Wella starają się ułatwić klientom decyzję i na butelkach poza składem podają zastosowanie – jest to niezwykle przydatne, bo wiadomo będzie, czego należy się po szamponie spodziewać. Ale i tak powinno się go przetestować i wtedy dopiero się oceni, czy spełnia on wymagania. Więcej tu – na tej stronie.

Każdy typ szamponu, pomimo że jest on oparty na podobnej bazie, zawiera inne składniki. Przy zniszczonych włosach będą to różnego rodzaju roślinne wyciągi, które nawilżają i powodują regenerację struktury włosów. Głównym zadaniem takich szamponów jest wzmocnienie i odżywienie włosów, tak żeby wrócił im wcześniejszy wygląd i puszystość. Jeśli ktoś ma problemy z tym, że mu się włosy zbytnio przetłuszczają, to powinien zastosować szampony do takiej odmiany włosów, zawierają one substancje osuszające skórę i ograniczające działanie gruczołów łojowych.

W niejednym przypadku konieczne będzie zastosowanie szamponów leczniczych, przeznaczone są one dla osób mających problemy z jakimiś schorzeniami. Jednak najwięcej w sklepach będzie szamponów do zwykłego użytkowania, przeciętny wella szampon zawiera składniki nawilżające i odżywcze a także ekstrakty z roślin, które pielęgnują i pozwalają utrzymać włosy w odpowiednim stanie.
Categories: Akcesoria