Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Po co kobietom kosmetyczka? Lipiec 9, 2019

Skrzynka pełna skarbów lub puszka Pandory – wszystkie te porównania idealnie pokazują istotę kobiecej kosmetyczki. Na początku wypadałoby wyznać, że rzadko którakolwiek z nas mieści swoje kosmetyki w małej kosmetyczce. Bez jakich kosmetyków nie możemy żyć?

mini zestaw kosmetyków nantes
Autor: Nantes
Źródło: Nantes

Jeżeli zapytalibyśmy któregoś z panów o to, co kryje kosmetyczka partnerki, niewykluczone, że ukryłby głowę w ramionach i uciekł z przerażenia. Tylko płeć pięknajest w stanie pojąć, czemu służy nieskończona liczba specyfików codziennie, a kwas hialuronowy nie jest popularną metodą na niegrzecznych partnerów.

Najistotniejszy kosmetyk Specyfik, który bezustannie powinno się posiadać na podorędziu, to rzecz jasna krem do rąk – wiadomo. Nie jedynie kosmetyczka, ale również kobieca torebka nosi conajmniej jedną tubkę właśnie tego nieocenionego preparatu. Pewne przedstawicielki płci pięknej nie ruszają się bez swego kremu z domu i niełatwo im wyobrazić sobie dzień.

Torebka z pstrokatymi specyfikami to zdecydowanie różna sytuacja: tusz do rzęs i cień do powiek nie okazują się na tyle pierwszoplanowe jak wyborny balsam wyszczuplający. Niemal każda kobieta uważa, że jest jej za dużo, a remedium na ten problem okazuje się naturalnie specjalna maść. Rzeczą drugoplanową jest, czy przynosi efekty, ważne, aby na pudełku pojawiła się wzmianka o utracie niechcianych centymetrów w udach. W takiej sytuacji specyfik do pielęgnacji ciała o tego typu właściwościach, z morskimi algami, guaraną i tajnymi substancjami, koniecznie powinien znaleźć się w kosmetyczce także najzwyklejszego patyka.

DemakijażKolejna grupa specyfików, bez których bezwzględnie nie sposób przetrwać, to naturalnie cały arsenał do mycia kolorów z lica. Warościowe mleczko do demakijażu albo płyn micelarny koniecznie powinna mieć każda kobieta. Na tym nie wolno oszczędzać, podobnie jak na wodzie termalnej, którą warto spryskać po wszystkim twarz. Inne panie zamiast niej wolą tradycyjny tonik do twarzy.

Kremy i smarowidłaChociaż zawartość kosmetyczki na tym się nie kończy, to jednak ważne miejsce zajmuje w nim lek na wiek, czyli krem! Od zarania dziejów zmarszczki na twarzy oznaczają kobiecą tragedię, a dobry krem pod oczy jest remedium na lęki przed przyszłością. Wygładzające, liftingujące, nawilżające mazie do twarzy są najlepszymi przyjaciółmi pań i z całą pewnością rządzą w kosmetyczce w towarzystwie balsamów wyszczuplających.

Źródło: NANTES