Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Planowanie każdego dnia powinno brać pod uwagę czas który spożytkujemy tylko dla siebie Wrzesień 7, 2018

Kobieta musi być zadbana wszędzie, w domu podczas sporządzania posiłków i sprzątania, w rozmowach z dziećmi i w miejscu pracy. Wizerunek kobiety lansowany przez branże drogeryjne, internet i świat mody, pokazuje zgrabne, młode piękności.

Kobieta
Autor: Mateus Lunardi Dutra
Źródło: http://www.flickr.com

By być „prawdziwą kobietą”, trzeba poddać swoje ciało najróżniejszym staraniom – przeczytaj. Z jednej strony musi poddać się modom wyznaczonym przez przemysł piękna i urody. Po drugie stosować różne kuracje odchudzające, mieć klasę, chodzić na fitness a przy tym mając na głowie powinności domowe i opiekę na dziećmi. Nie ma się co dziwić, że potężne tempo życia, ciągłe niewyspanie i niedostatek odreagowania napięcia dnia codziennego, nawarstwiają się i atakują nasz organizm.

Dlatego, że nie ma natychmiastowej reakcji organizmu na napięcie, nie zauważamy w nas żadnych zmian, a wszelkie gorsze nastroje czy chorobę postrzegamy jako coś właściwego. Jego działanie wywiera bardzo niekorzystne znaczenie dla naszego ciała. Najczęściej skóra jako pierwsza reaguje na jego działanie. Warto nauczyć się, aby po trudnym dniu, wygospodarować czas wyłącznie dla siebie, na

Młoda kobieta
Autor: Marianne Ubaleht
Źródło: http://www.flickr.com

chwilę relaksu. Może to być odprężająca ciepła kąpiel uzupełniona wonną pianą. Przytulną atmosferę w łazience, można poprawić zapalając świeczki czy kominek z ulubionym zapachem. Parę tych drobnych elementów powoduje, że czujemy się jak w salonie piękności.

Dobrym środkiem na polepszenie formy organizmu, jest gimnastyka na świeżym powietrzu, która pobudza mięśnie do pracy, w tym serce, a to daje szanse na oczyszczenie się i pozbycie zbędnych produktów przemiany materii. Skóra zaopatrzona w tlen odzyskuje świeżość.

Wiele jeszcze innych zabiegów uspokajających możemy przeprowadzić samemu w domowym zaciszu ale czasem dla lepszego samopoczucia można wybrać wyspecjalizowany salon kosmetyczny, w którym kosmetyczka zadba o poprawę naszego samopoczucia. Skóra poddana bezustannemu działaniu niepokoju potrzebuje zastrzyku energii, jaka znajduje się w witaminach. Gabinety odnowy biologicznej proponują przeprowadzenie dobrego masażu, który ma znakomity wpływ na nasze skołatane nerwy – strona internetowa.
Categories: Akcesoria