Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Odzież ochronna w wielu profesjach Styczeń 29, 2019

Istnieje mnóstwo fachów wśród których wymagane jest utrzymanie nieskazitelnej czystości na stanowisku właściwie przez cały czas.

odzież gastronomiczna
Autor: Blomdahl Medical
Źródło: Blomdahl Medical
Do takich zawodów należy kategorycznie pielęgniarstwo. Wprawdzie nie prowadzi się, będąc pilęgniarką trudnych operacji przy jakich ”otwierane” jest ciało pacjenta, ale wszystko do zakresu obowiązków pielęgniarki przynależy pobieranie krwi, dlatego muszą one przyodziewać charakterystyczną odzież dla pielęgniarek. Fartuchy pielęgniarskie wykonywane są przeważnie z mieszanki poliestrów i naturalnej bawełny, o drobnej siateczce, by tkanina służyła nam przez lata. Z tego powodu iż wszyscy pracownicy służby zdrowia narażeni są na incydentalne ukłucie się brudną igłą i na bezpośredni kontakt z zakażoną krwią, kitle wykonywane są z grubego materiału, jaki ciężko przebić. Kolejnym fachem jest kucharz, ale nie jakikolwiek lecz z poważnej gastronomii. Mistrzowie kuchni, kucharze w dużych restauracjach o globalnej renomie dbają o porządek na stanowisku, które piastują. Może wydawać się, że profesja kucharza łączy się z plamami tłuszczu, czy też z cząstkami jedzenia przyczepionymi do ubrania, ale taka sytuacja nie może mieć miejsca w poważnej restauracji, z tego powodu że byłaby ona od razu zamknięta. Odzież gastronomiczna jest wyszywana z takiej samej mieszanki PES i bawełny naturalnej co odzież (zobacz spodnie viking) dla pielęgniarek. Największym respektem cieszą się koszule kucharskie, ponieważ świadczą one o otrzymaniu najwyższego stopnia kucharskiego.

Mistrzowie kuchni zazwyczaj, by wyróżniać się wśród innych kucharzy noszą z dumą czarną koszulę, to taki czarny pas w kuchnii.
Jest poza powyższymi zawodami mnóstwo innych, jak chociażby pracownik laboratorium chemicznego, lecz nie są one zbyt popularne. Pielęgniarka oraz kucharz cieszą się największym szacunkiem.
Categories: Obuwie Odzież XXL