Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Odchudzajmy się mądrze. Poznaj podstawowe rady Wrzesień 7, 2018

Po raz kolejny nastała wiosna, a my nie możemy wejść w zeszłoroczna spódnicę. Z przerażeniem spoglądamy w lustro. Okazuje się, że zbytni sobie dogadzaliśmy w zimie i teraz musimy coś uczynić z tą warstwą tłuszczyku, którą zmagazynowaliśmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Do głowy od razu przychodzą nam rozmaite diety- cud, które w krótkim czasie poprawią naszą sylwetkę.

Ostatnio również większa liczba osób decyduje się na przejście na dietę wegetariańską albo wegańską – . Niekiedy również narzucają ten sposób żywienia swoim pociechom, co może wywoływać niezwykle niekorzystne następstwa dla ich rozwoju. Dzieci bowiem potrzebują bardzo bogatego i zróżnicowanego żywienia by ich rozwój mógł przebiegać prawidłowo. Typ żywienia, który odpowiada ludziom dorosłym bywa więc szkodliwy dla najmłodszych. Z drugiej strony jednak duża ilość warzyw i owoców w posiłkach zawsze wpływa pozytywnie na organizm. Dlatego potrawy takie jak na przykład zupa brokułowa dobrze jest dodać do codziennego jadłospisu.

wspaniałe danie raw
Autor: David Delozier
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta, bogata we wszelkie witaminy oraz codzienne ćwiczenia. Tylko w przypadku, gdy te oba punkty będą się wzajemnie przeplatać, osiągniemy założony cel. Nie w tym rzecz, by przez miesiąc dobrze się zachowywać, a kiedy już stracimy zbędne kilogramy, wrócić do starych zwyczajów. Powinniśmy odmienić nasz sposób życia w zupełności, tylko wówczas przyniesie to efekt – czytaj więcej na Generalnie zaleca się, by największym posiłkiem dzinnym było śniadanie, a najmniej – kolacja. Stały pośpiech i dzień wypełniony stresem często jednak powodują, że jest odwrotnie. Tymczasem duży posiłek przed zaśnięciem w żadnym razie nie jest właściwy dla organizmu. W ciągu nocy układ pokarmowy zamiast „odpocząć” zmuszony jest do trawienia spożytego jedzenia, co niejednokrotnie bywa przyczyną problemów ze zdrowiem. Ponadto spożywanie obfitych posiłków wieczorem najczęściej powoduje znaczne przybieranie na wadze. W przerwach między największymi posiłkami dobrze jest jadać przekąski w postaci owoców i warzyw. Obiad wbrew pozorom nie musi składać się z dwóch dań. Przykładowo zupa ogórkowa z dodatkiem ziemniaków nierzadko może służyć za cały obiad.

Gdy zmienimy swój styl bycia, okaże się, że doskonale wpływa to na cały nasz organizm. Możemy spostrzec zależność dieta a włosy. Jeśli zaczniemy się zdrowo żywić, nasze włosy nabiorą połysku i będą silniejsze. Najskuteczniejszą odżywką dla nich będą świeże owoce i warzywa.