Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Oczyszczanie tłustej cery Luty 8, 2019

Połyskujący nos, błyszczące czoło i policzki to kłopot nie tylko młodzieńców. Cerę tłustą coraz to nagminniej mają także osoby po trzydziestce – przede wszystkim kobiety, rzadziej mężczyźni. Jak o nią dbać i czego nie robić w trakcie pielęgnacji? Łojotokowa cera jest problematyczna jak też mało estetyczna. Trzeba ją często oczyszczać jak też nawilżać, by zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

pielęgnacja
Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Cera tłusta uznawana jest za zło konieczne, a to z powodu wyglądu – cera łojotokowa jest gruba, szarożółta, z widocznymi zaskórnikami, w dotyku lepka od przykrywającego ją łoju. Pomimo wszystkich tych negatywów cera tłusta ma nieco zalet – jest odporna na oddziaływanie mrozu, znakomicie toleruje wodę oraz mydło, jej posiadaczki dłużej radują się cerą gładką, bez zmarszczek, a w czasie starzenia nie wysusza się. Jednak ten typ cery na co dzień jest dość problematyczny w pielęgnacji, natomiast specyficzny dla skóry łojotokowej nadwyżka sebum to nie tylko defekt estetyczny – również większa skłonność do kłopotów ze skórą takich, jak trądzik, lub infekcje grzybicze (pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź o sklepie).

To, że cera tłusta pokryta jest cienką wyczuwalną warstwą łoju, a nos widać z daleka, wypływa z większej aniżeli normalnie produkcji łoju, wydzielanego przez gruczoły łojowe. To, iż jest go nazbyt dużo, może mieć różne przyczyny. Na nadprodukcję łoju wpływ mogą mieć geny, zaburzenia w pracy układu trawiennego i przemiany materii, kłopoty z hormonami (więcej w serwisie ), napięcia nerwowe, pewne medykamenty (np. obniżające ilość cholesterolu), nikotyna, nieodpowiednia dieta (szczególnie uboga w artykuły obejmujące witaminy A, C, B2 a także E), a nawet nienależyta pielęgnacja.

twarz
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, że właścicielki tłustej cery mogą wyłącznie marzyć o lepszym wyglądzie.

Ten artykuł przedstawia bardzo ciekawe tematy, więc jeśli masz chęć poznać prezentowany temat dokładniej, sprawdź także to optymalne źródło.

Odpowiednie kosmetyki oraz prawidłowa, systematyczna pielęgnacja mogą przywrócić skórze twarzy zdrowy, świeży wygląd, zminimalizować łojotok a także rozszerzone pory, usunąć zaskórniki. Do pielęgnacji najlepiej używać preparatów z tej samej linii kosmetycznej określonej dla cery łojotokowej. Powinny być to kosmetyki beztłuszczowe – ciekawy artykuł od ORGANIQUESp.z o.o. Sp.k.. Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to żel do demakijażu, tonik bez alkoholu, na dzień łagodny lekki krem matująco-nawilżający, najlepiej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie łoju. Niezbędnym dopełnieniem pielęgnacji są bibułki matujące, peeling oraz maseczka do skóry tłustej. Gdzie kupić takie kosmetyki sklep internetowy to znakomite rozwiązanie.

Categories: Akcesoria