Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Oczyszczanie tłustej cery Wrzesień 5, 2019

Połyskujący nos, błyszczące czoło i policzki to kłopot nie tylko młodzieńców. Cerę tłustą coraz to nagminniej mają także osoby po trzydziestce – przede wszystkim kobiety, rzadziej mężczyźni. Jak o nią dbać i czego nie robić w trakcie pielęgnacji? Łojotokowa cera jest problematyczna jak też mało estetyczna. Trzeba ją często oczyszczać jak też nawilżać, by zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

pielęgnacja
Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Cera tłusta uznawana jest za zło konieczne, a to z powodu wyglądu – cera łojotokowa jest gruba, szarożółta, z widocznymi zaskórnikami, w dotyku lepka od przykrywającego ją łoju. Pomimo wszystkich tych negatywów cera tłusta ma nieco zalet – jest odporna na oddziaływanie mrozu, znakomicie toleruje wodę oraz mydło, jej posiadaczki dłużej radują się cerą gładką, bez zmarszczek, a w czasie starzenia nie wysusza się. Jednak ten typ cery na co dzień jest dość problematyczny w pielęgnacji, natomiast specyficzny dla skóry łojotokowej nadwyżka sebum to nie tylko defekt estetyczny – również większa skłonność do kłopotów ze skórą takich, jak trądzik, lub infekcje grzybicze (pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź o sklepie).

To, że cera tłusta pokryta jest cienką wyczuwalną warstwą łoju, a nos widać z daleka, wypływa z większej aniżeli normalnie produkcji łoju, wydzielanego przez gruczoły łojowe. To, iż jest go nazbyt dużo, może mieć różne przyczyny. Na nadprodukcję łoju wpływ mogą mieć geny, zaburzenia w pracy układu trawiennego i przemiany materii, kłopoty z hormonami (więcej w serwisie ), napięcia nerwowe, pewne medykamenty (np. obniżające ilość cholesterolu), nikotyna, nieodpowiednia dieta (szczególnie uboga w artykuły obejmujące witaminy A, C, B2 a także E), a nawet nienależyta pielęgnacja.

twarz
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, że właścicielki tłustej cery mogą wyłącznie marzyć o lepszym wyglądzie. Odpowiednie kosmetyki oraz prawidłowa, systematyczna pielęgnacja mogą przywrócić skórze twarzy zdrowy, świeży wygląd, zminimalizować łojotok a także rozszerzone pory, usunąć zaskórniki. Do pielęgnacji najlepiej używać preparatów z tej samej linii kosmetycznej określonej dla cery łojotokowej. Powinny być to kosmetyki beztłuszczowe – ciekawy artykuł od ORGANIQUESp.z o.o. Sp.k.. Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to żel do demakijażu, tonik bez alkoholu, na dzień łagodny lekki krem matująco-nawilżający, najlepiej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie łoju. Niezbędnym dopełnieniem pielęgnacji są bibułki matujące, peeling oraz maseczka do skóry tłustej. Gdzie kupić takie kosmetyki sklep internetowy to znakomite rozwiązanie.
Categories: Akcesoria