Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Obuwie sąwizytówką mężczyzny. Kim jesteś według swoich butów? Wrzesień 7, 2018

Mężczyźni, tak samo jak kobiety, poddawani są obecnie bezwzględnie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich troski o ciało oraz odpowiedniego ubioru. Jednym z priorytetowych składników męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dopasowane buty.

buty sportowe
Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny być one przystosowane przede wszystkim do okazji, na którą się je wkłada. Przykładowo, adidasy Nike sprawdzą się podczas spaceru, niezobowiązujących spotkań towarzyskich bądź uprawiania sportu, jednakże nie należy ich zakładać do eleganckiej restauracji, w której obowiązuje schludny strój bądź do biura, jeśli firma oczekuje konkretnego dress codu.

Niemniej, buty męskie są dziś dostępne w dość bogatym asortymencie, więc niezależnie od okazji, na pewno będzie się mogło odszukać coś najbardziej stosownego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może adidasy nike na halę. ?

Co najważniejsze, należy pamiętać, że buty męskie powinny być zawsze czyste. Ma to istotne znaczenie w przypadku pantofli, które zakłada się do eleganckich ubrań. Ich dokładne wypastowanie to oczywiście konieczność. W ten sposób staną się one świetnym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe też powinny być regularnie czyszczone. Na szczęście oferowany jest szereg produktów, jakie upraszczają zachowanie czystości w tym przypadku. Wiele butów można bez problemu wyprać w pralce, jednak zanim wykona się taki krok, najpierw trzeba sprawdzić metkę obuwia, na której najczęściej znajdują się stosowne wskazówki dotyczące czyszczenia.

pary butów nike
Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna musi dbać o własne buty i mieć w szafie chociaż jedną parę butów bardziej klasycznych, które przydają się w czasie niektórych okazji. Dość znaczące jest także odpowiednie przechowywanie butów, ponieważ w ten sposób nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że klasyczne rozwiązania są ciągle popularne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak szybko, trzeba inwestować w obuwie najlepszej jakości, także jeśli jego cena będzie dość wysoka. Tak markowe buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem mają szansę posłużyć przez faktycznie wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niewielka. Interesującym rozwiązaniem jest zakup butów wyprodukowanych na specjalne zamówienie u utalentowanych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, niemniej z drugiej strony bardzo opłacalna.

Categories: Obuwie