Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Niewielki rejestr kobiecych toreb, czyli w jaki sposób dobrze je dobierać i nie zwariować Wrzesień 7, 2018

Ten opis zaczniemy w trochę niestandardowy sposób, a mianowicie od zapytania: jaka część kobiecej garderoby musi bez wyjątku pasować do czółenek? Zdecydowana większość strojniś odpowie, że chodzi w tym miejscu o apaszkę, względnie jesienne rękawiczki. A my ze swej strony dodamy jeszcze torebki ze skóry oraz te uszyte z skaju. Mimo że część projektantów wcale nie uważa, że obuwie i torebki muszą stanowić bardzo dobrze dobrany duet, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać małych oględzin damskich torebek.

Torebka damska kuferek skórzany Angela
Autor: Torbs
Źródło: torbs.pl
Klasyczna torba pani, która codziennie udaje się do zakładu pracy, najczęściej ma tylko jeden wzór. To całkiem spora sakwa, która mieści we wnętrzu bardzo dużo typowo kobiecych przyborów.

Dobrze usytuowane pięćdziesięciolatki inwestują tylko w torebki skórzane. Tego typu surowiec bywa bowiem niezwykle trwały, czyli taki w sam raz na codzienne wyjazdy do miejsca zatrudnienia. A dodatkowo wprawne oraz zawistne oko koleżanki z pewnością dostrzeże tak kosztowny materiał. W taki sposób wymieniona torebka staje się także wyznacznikiem luksusu. Tutaj więcej dla zainteresowanych: asortyment torbs.

Na wyjątkowe okazje, czyli np. na bal noworoczny, każdej elegantce przyda się mała torebka zwana kopertówką. Pełni ona raczej funkcje czysto dekoracyjne, bo kieszonkowe wnętrze mieści tylko naprawdę niezbędne drobiazgi. Na zdjęciach zamieszczonych w kolorowych gazetach zobaczymy hollywoodzkie modelki, które dumnie i z uśmiechem na twarzy kroczą po ciemnoczerwonych chodnikach, a w ręku ściskają wymienioną już tutaj kopertówkę. Interesujące wpisy: .

Tymczasem kobiety biznesu wolą całkiem odmienne fasony. Ponieważ codziennie panie prezes są zmuszone nosić ze sobą kluczowe dokumenty, to ich torebki pozostają zarówno pakowne, jak i eleganckie. W trakcie konferencji biznesowych najlepiej wyznaczoną funkcję spełnią. Oczywiście będą one wykonane ze skóry, a ich wnętrze z łatwością zmieści nawet kilka teczek formatu A4. Tego rodzaju torebki z oczywistych powodów nie mogą mieć jakichkolwiek dekoracji, czyli posrebrzanych łańcuszków ani niepoważnych motylków. W biznesie liczy się profesjonalny wygląd i tylko skromne aktówki damskie są w stanie zrobić jak najlepsze wrażenie na klientach. A im pozytywniejsze będzie wspomniane wrażenie, tym bardziej zadowalającym sukcesem skończy się konferencja dla naszej kobiety biznesu. I tym samym dochodzimy do spostrzeżenia, że torebka może pozostawać dobrym kobiecym sprzymierzeńcem.