Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jakie niebezpieczeństwa się mogą pojawić przy za długim noszeniu butów na wysokim obcasie. 23 września, 2020

Kobiety uwielbiają chodzić na wysokich obracach, w wielu odmianach butów mogą one mieć długość nawet piętnastu centymetrów. Duża część kobiet zakładając buty z wysokim obcasem będzie się czuć znacznie atrakcyjniej, figura się wyszczupla i przybywa trochę centymetrów. No i nie można zapomnieć o tym, że wysokie szpilki na zgrabnych nóżkach przyciągną wzrok chyba większości mężczyzn.

stylowe baleriny

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak noszenie szpilek oprócz tego, że doskonale wygląda, to będzie jednak niosło sobą parę niebezpieczeństw. Rzecz jasna jeżeli się je będzie ubierać raz na jakiś czas, to nic groźnego się nie stanie.

Przypadła Ci do gustu nasza informacja spod linku (www.olenkaphu.pl/kontakt/)? Jest nam szalenie miło. Oczywiście chcemy nakłonić Cię do przeczytania kolejnego tekstu o zbliżonym temacie.

Jednak jeżeli szpilki będą najczęściej używanym obuwiem, to w takim przypadku należy trochę uważać i w razie pojawienia się jakiś kłopotów zrezygnować z ich noszenia. Najbardziej dokuczliwą dolegliwością związaną z ubieraniem szpilek są bóle kręgosłupa. W czasie chodzenia z wysoko podniesionymi stopami kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, to prowadzi do nadmiernego przeciążenia mięśni i w końcowym efekcie do ostrego bólu, jaki w skrajnych przypadkach uniemożliwi poruszanie się.

Kolejnymi objawami które są związane z zza długim noszeniem butów na wysokim obcasie są halluksy i żylaki. Przez to, że stopa jest zbyt przeciążana i mocno gnieciona, to u wielu kobiet bardzo często dochodzi do tego typu zaburzeń. Ubierając za wysokie szpilki ryzykuje się także skręceniem kostki, gdyż niekiedy bardzo łatwo stracić w nich równowagę.

Oczekuje na Ciebie istotna treść (http://lamalama.pl/) – wystarczy wejść w poniższy link i w nim mamy dla Ciebie wiele dodatkowych wątków.

Rzecz jasna wszystkie wymienione wyżej sprawy nie przekonają większości kobiet do całkowitej rezygnacji ze szpilek, ale może spowodują, że rzadziej się je będzie ubierać.

Buty, wiązanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz tego istotne będzie, co się ubiera po zdjęciu szpilek, najlepiej po paru godzinach ze szpilkami na nogach założyć buty, w jakich nogi naprawdę odpoczną. Doskonale w tej roli sprawdzą się przykładowo mokasyny damskie. Buty te są ogromnie wygodne, prosto je można założyć, a przez to że posiadają płaskie obcasy, to stopy będą w nich mogły świetnie odpocząć. Mokasyny przeważnie szyje się z naturalnych skór, zamszu lub numbuku, a oferowane są w licznych wersjach stylistycznych – wejdź na stronę

.