Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Nasi krajanie coraz chętniej poszukują nowych smaków Wrzesień 7, 2018

Chodzenie do lokali restauracyjnych z egzotyczną kuchnią jest coraz bardziej popularne. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład kuchnia rodem z Meksyku. Zupa meksykańska zalicza się do tych dań, które są najczęściej zamawiane. Przygotować ją można też w domu, albowiem w sklepach kupimy wszystko, co służy do jej ugotowania.

Przygotowuje się ją identycznie jak wszelkie dania z puszki. Zawartość trzeba tylko wrzucić do garnka, który potem zalewamy wodą. Pożądana dawka pieprzu a także soli, warzenie na bardzo wolnym ogniu, i po około 30-45 minutach mamy ugotowane pierwsze danie. Zupa meksykańska dedykowana jest dla osób, które preferują pikantną kuchnię. Kuchnia meksykańska tym się przecież charakteryzuje. Trzeba o tym nie zapominać przed degustacją tych rarytasów.

Inną potrawą, która zdaje się być niezmiernie nietuzinkowa to krem z brokułów na Może się wydawać, że brokuły należą do tych jarzyn, które są jedynie dodatkiem do zupy, i to mało smacznym. Dla amatorów tych jarzyn doskonałym pomysłem jest spróbowanie zupy z nich ugotowanej. Zupa ta jest bardzo prosta do przygotowania. Wystarczą brokuły, pietruszka, trochę pora oraz migdały. To sprawia, iż mamy do czynienia z wykwintną zupą, krem, która będzie również bardzo zdrowa.

Sałtka makaronowa ze szparagami
Autor: Fotolia.pl
Źródło: Fotolia.pl

Dla amatorów ryb o wiele lepszym rozwiązaniem aniżeli orientalna kuchnia będzie coś bardziej znanego naszej kulturze. Łosoś z szafranem był już znany w starożytności. W niektórych krajach, takich jak na przykład Egipt uznawany był nawet za lek. Zdrowe jak i smakowite dania zawsze warto znać. Łosoś z farszem z pewnością trzeba do nich zaliczyć, ponieważ ryby zawsze są doskonale przyjmowane przez nasz organizm. Identycznie zresztą ma się jeśli chodzi o makarony, które zawsze mile widziane są na polskich stołach. Ich typów jest kilkadziesiąt, i każdy z nich posiada inne walory smakowe. Makaron z sosem carbonara jest uznawany za najlepszy. Taką opinię wyraża gro ludzi, którzy jak sami zaznaczają kochają makarony i namiętnie je spożywają. Makaron z tym sosem jest niebywale popularny w lokalach z kuchnią wprost z Włoch.