Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Najchętniej stosowane kosmetyki od wieków są kupowane głównie przez kobiety 24 kwietnia, 2022

Kosmetyki od wieków są stosowane głównie przez kobiety, a w mniejszej ilości także przez mężczyzn. Występują w wielu rozmaitych formach. Ich zastosowanie również jest różne; kosmetyki dzieli się na myjące (mydła, żele, żele pod prysznic czy do demakijażu), do ochrony cery (kosmetyki do opalania), nawilżania (kremy), zmiany zapachu (antyperspiranty, perfumy) oraz ulepszania wyglądu (wszelkiego typu kosmetyki kolorowe).

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się aktualnie kosmetyki wyszczuplające, przybierające także różne formy.

Autor: Gosh

Kosmetyki nawilżająceTen rodzaj kosmetyków służy do pielęgnacji skóry zniszczonej i suchej. Są to przede wszystkim różnorodne kremy (clarins). Jednym z nich jest krem przeciwzmarszczkowy, który oprócz nawilżania ma na celu poprawiać wygląd cery oraz hamować jej starzenie. Kolejne kosmetyki służące do nawilżania to balsamy do ciała, a także niektóre środki myjące zawierające określone substancje (mogą to być niektóre żele pod prysznic czy mydła). preparaty takie dzielą się również z uwagi na część ciała, do pielęgnacji której będą stosowane, a także na część dnia, w której należy ich używać. Do najbardziej popularnych należą: krem do rąk i paznokci, krem na suche pięty i krem stosowany pod oczy (np. polecane kosmetyki dermalogica).

Kosmetyki – najlepsze kosmetyki do salonu kosmetycznego – prowadzące do poprawy wygląduIstnieje szeroka gama środków, służących do tymczasowej poprawy wyglądu. Jednym z najpopularniejszych i wykorzystywanych przez większość liczbę kobiet jest tusz do rzęs. Równie chętnie wybierane są kolorowe lakiery do paznokci. Oddzielną grupę stanowią preparaty do włosów jak na przykład farby czy lakiery. Te ostatnie służą do utrwalania fryzury tak samo jak żel. Często wykorzystywane są także cienie do powiek, kredki do oczu oraz do ust, szminki i błyszczyki. Spora część kobiet używa również pudrów, podkładów oraz różu na policzki. Efekt taki jest czasowy. Dostępne są jednak sposoby na permanentną zmianę wyglądu, do których zaliczyć można makijaż permanentny. Osobną sprawą jest możliwość zmiany wyglądu poprzez poddanie się operacjom plastycznym.

Źródło: Tigerandbear