Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Najbardziej nowoczesne i mało inwazyjne procedury leczenia wad wzroku Wrzesień 7, 2018

Wzrok to nadzwyczaj ważny zmysł. Dzięki niemu zdołamy się bez trudu poruszać, czytać. Zaniedbana choroba oczu może w istotnym stopniu obniżyć niezależność.

płótno - zdrowie
Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze oznaki to zazwyczaj gorsze, zamglone spostrzeganie, cyfry w druku się zamazują. Bezzwłocznie powinniśmy się udać w wtedy do lekarza okulisty. Laserowa korekcja wzroku przywróci radość życia. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, także połączenia takich wad koryguje wiązka lasera. Więcej szczegółów: Aspeheric – metoda korekcji laserowej wzorku.Podstawą zabiegu laserowej korekty wad wzroku jest dokładne ukształtowanie układu rogówki oka w ten sposób, by wpływające do oka promienie lasera były skupiane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz.

Każdego roku powstają coraz to nowocześniejsze i mniej inwazyjne sposoby terapii. Ortokorekcja to nieinwazyjna metoda korekty małej i przeciętnej krótkowzroczności, oraz małego astygmatyzmu. Szczegóły- zobacz soczewki ortokorekcyjne Soczewki ortokeratologiczne to soczewki (pełna oferta soczewek acuvae oasys) sztywne gazoprzepuszczalne, jakie użytkowane są wyłącznie w czasie snu. W nocy, kiedy pacjent śpi, pod wpływem indywidualnie dobranej soczewki > acuvue soczewki zachodzi modelowanie rogówki tak, żeby podczas dnia nie były konieczne szkła. Soczewki ortokeratologiczne mogą wykorzystywać zarówno najmłodsi jak i dorośli. Soczewki ortokorekcyjne posiadają odwróconą geometrię, składającą się z paru stref o rozmaitych krzywiznach. Skonstruowane są z tworzywa o znacznej przepuszczalności, który zapewnia stosowną transmisję tlenu do rogówki.

Każdy kto poprawnie spostrzega nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele chorób dotyczy oczu. Drobne z pozoru problemy ze wzrokiem mogą sygnalizować spore schorzenia oczu.