Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

My się zimy nie boimy… do czasu. Jak przeżyć zimę, a raczej jak podejść do niej właściwie? To nie taka zła pora roku, powinniśmy tylko dobrze do tego podejść Wrzesień 7, 2018

My się zimy nie boimy…najczęściej w porze letniej. Tak można mówić, gdy jest ciepło, a my rozmarzeni chodzimy sobie ubrani lekko. Zima wydaje się wtedy odległym koszmarem, jakiemu możemy pogrozić palcem. O tak, my się Ciebie nie obawiamy, myślimy, ponieważ wiemy, że nie istnieje możliwość, aby nam coś zrobiła. No ale co się odwlecze, to… I kiedy kończy się sierpień odczuwamy pierwsze podmuchy zbliżającego się koszmaru. We wrześniu potrafi być jeszcze przyjemnie, lecz później to już… no wszyscy wiemy.

kurtki na zimę

Wydobywamy z szafy niezbędną broń w konflikcie z nadciągającym koszmarem: kurtkę puchową (patrz: szalik, rękawiczki, czapkę, sięgamy po konkretne buty… I zaczynamy tak chodzić, starać się przyzwyczaić do nowych okoliczności, jakie właściwie co roku są jakby nowe, chociaż dobrze poznane. Trudno się bowiem przyzwyczaić do tego typu zmian wartości temperatury, jeszcze przecież nie tak dawno narzekaliśmy na upał, teraz robi się coraz zimniej. No ale zima nie jest wcale mroźna i śnieżna, jest za to wietrzna i deszczowa, to akurat Ciebie nie cieszy, ponieważ zima to zima, bez względu na to, jaka jest, nigdy nie będzie choć trochę bardziej wiosenna.

Ale w sumie zdarzało się w historii, że parę dni w okresie zimowym bardziej przypominało okres wiosenny niż okres zimowy, czy chociażby jesień, ale trwa to bardzo krótko, iż ciężko potraktować taki „bonus” jako antidotum na chorobę okresu zimowego. Wiele osób zamiast tych rewelacji czy jesieni w zimie, bardziej preferuje, ażeby jak była zima to normalna zima. Nie muszą nas męczyć fale mrozów prosto z Syberii czy śnieżyce z prawdziwego zdarzenia, po prostu jak zima to śnieg. Po prostu niektórzy wierzą, iż jeśli zima będzie ciepła to lato może być właśnie zbyt zimne lub pozostałe pory roku oszaleją. Jest w tym jakieś ryzyko, lecz nie zawsze występuje bezpośredni związek pomiędzy tego typu anomaliami.

zima
Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy też przyznać, że chociaż wiele osób nienawidzi zimy, to marzy, aby chociaż święta Bożego Narodzenia były prawdziwie zimowe. Z czego to wynika? Zapewne z dzieciństwa, z opowieści i z niektórych filmów, w których te święta zawsze są pełne śniegu. Popatrzmy choćby na „Kevina samego w domu”, wielce kultowe kino w naszych świątecznych domach. Wiadomo, jest tam dużo śniegu, jest zima z prawdziwego zdarzenia, co prawda, nie ma Kevina rodziny, ale aura jest tak wyśmienita, że możemy to zaakceptować. No więc jak zima to strach, lecz białe święta już tak. Chyba trochę nie mamy pojęcia, czego tak rzeczywiście pragniemy.

Tagi: , ,
Categories: Sukienki