Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Męski zarost – jakie trendy są obecnie najmodniejsze i jak o niego skutecznie zadbać? Wrzesień 7, 2018

Współcześnie mężczyźni nie wstydzą się już dbania o własny wizerunek. Jest to najzupełniej normalnie i coraz więcej mężczyzn chętnie uczęszcza do kosmetyczek czy korzysta z dobrodziejstw salonów medycyny estetycznej. Priorytetowe znaczenie w męskim wyglądzie ma rzecz jasna zarost. Warto o niego zadbać tak, by prezentował się schludnie oraz atrakcyjnie. Dziś niezwykle modne są różnego rodzaju brody oraz wąsy. Po latach popularności gładko wygolonej twarzy rządzą mężczyźni posiadający zarost. Jak w takim razie o niego zadbać?

Mężczyzna z brodą
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, trzeba obiektywnie ocenić, czy zarost w przypadku danej osoby jest naprawdę stosownym rozwiązaniem. Nie każdemu będzie on pasował. Jeżeli jednak oceni się, że broda bądź wąsy są wizerunkowym strzałem w dziesiątkę, koniecznie należy o nie odpowiednio zadbać, by nie wyglądały niechlujnie. Najważniejszym krokiem jest nadanie im pożądanego kształtu. Dzisiaj zawód golibrody już nie funkcjonuje tak powszechnie jak w przeszłości, jednak na rynku dalej można znaleźć osoby, które zajmują się świadczeniem takich usług, z reguły w większych miastach. Profesja ta powraca do łask i na rynku powstają nawet profesjonalne salony, w których panowie mogą zatroszczyć się o swoją brodę albo wąsy.

Krem do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, można to również robić własnoręcznie, jednak trzeba dysponować odpowiednimi akcesoriami, jak chociażby miseczka do golenia (oferta), w której będzie się moczyło i oczyszczało specjalny pędzelek do nakładania mydła na twarzy oraz brzytwę. Osoby, które zdecydują się na użytkowanie brzytwy znakomicie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest jej ostrość. Do ostrzenia tego narzędzia zazwyczaj polecany jest specjalny kamień szlifierski coticule (oferta). Po nadaniu zarostowi pasującej formy trzeba zatroszczyć się również o jego stan. Dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszą się na przykład kosmetyki do brody, które pielęgnują włosy, sprawiając że są będą bardziej błyszczące oraz elastyczne.

Podsumowując, dziś najbardziej popularnym trendem jest posiadanie atrakcyjnej brody lub wąsów. Dbanie o zarost jest prostsze, jeżeli mężczyzna posiada konieczne akcesoria, dzięki którym golenie stanie się prawdziwą sztuką. Ewentualnie, można zdecydować się również na skorzystanie z usług specjalistów.

Categories: Akcesoria