Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Masaż całego ciała wykonywany u fizjoterapeuty może być lekarstwem na wszystkie bolączki Wrzesień 7, 2018

Masaż całego ciała to jeden z zabiegów leczniczych realizowanych u fizjoterapeuty poza różnorodnymi ćwiczeniami i naświetleniami. Naświetlania są korzystnym rozwiązaniem przy złamanych kończynach – na przykład po złamaniu ręki w odcinku łokciowym i kilkutygodniowym noszeniu jej w gipsie, tego typu zabiegi mogą wspomóc proces rehabilitacji. Oddziałują one bowiem rozgrzewająco na kości, a w ten sposób ręka staje się bardziej swobodna i można robić nią rozmaite ćwiczenia , które mają na celu przywrócić jej całkowitą sprawność.

rehabilitacja
Źródło: http://sxc.hu/
Naświetlania są pomocne również w przypadku występowania bólów kręgosłupa związanych z przebiegiem różnych chorób albo spowodowanych wypadkiem komunikacyjnym, podczas którego dany odcinek kręgosłupa został uszkodzony – ciąg dalszy. Bardzo dobrym wsparciem dla wykonywanych naświetleń kręgosłupa jest jego masaż wykonywany przez doświadczonego fizjoterapeutę. Wprawdzie różnego rodzaju masaże wykonywane są w różnego rodzaju salonach kosmetycznych i salonach masażu, jednak fizjoterapeuta wykonuje masaże typowo lecznicze, które faktycznie mogą być pomocne przy bólach kręgosłupa. Warto wspierać je przez ćwiczenia fizyczne.

Przeróżnego rodzaju ćwiczenia fizyczne mogą być realizowane zarówno w domu, jak i na salach ćwiczeń znajdujących się w różnych przychodniach, zob. http://www.rehafit.org/oferta/odnowa-biologiczna. Najbardziej polecane jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych pod okiem fizjoterapeuty. Będzie on mógł dopasować zestaw ćwiczeń do posiadanego urazu. Najbardziej rozpowszechnione są rzecz jasna ćwiczenia kręgosłupa, ale też ćwiczenia poszczególnych kończyn, mięśni i stawów. Przeważnie fizjoterapeuta oprócz planów ćwiczeń opracowuje dla swoich podopiecznych również plan masaży i pomocnych zabiegów.

salon masażu
Autor: Bosque Village
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, by po tego typu masażu pacjent nie wyziębiał się, ale natychmiast udał się do domu i tam podtrzymywał rozgrzewający efekt masażu. Dzięki temu taki masaż będzie jeszcze bardziej skuteczny, a jego efekty zostaną utrzymane na dłużej. Skuteczny fizjoterapeuta jest w stanie również nauczyć swojego pacjenta, jak może on wykonywać samodzielne masaże kolan czy palców. Przekaże mu także książeczkę z wykazem różnych ćwiczeń, a nawet spotka się z bliskimi pacjenta by pouczyć ich, jak powinni wspierać postęp rehabilitacji u chorego.