Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Mały poradnik eleganckiego mężczyzny 12 maja, 2022

Nie tak całkiem dawno temu na czasie było noszenie kaloszy. Nie do końca wiem czym to było spowodowane. Deszcze tamtego roku – choć nierzadkie – nie były aż tak ulewne żeby ten szał kaloszowy wytłumaczyć.

Autor: stracd
Jak zazwyczaj „na pierwszy ogień” poszły panie. Zaroiło się w programach TV od znanych mniej lub bardziej kobiet które to – kiedy tylko nadarzyła się okazja – prezentowały swoje schludne, wzorzyste kaloszki.

Omawiana tematyka jest dla pewnych osób nieco kontrowersyjna. Jeśli chcesz poznać inne zdania na omawiane tu zagadnienie, to zobacz więcej na ten temat (https://www.jagna.pl/lupoline-m-15.html).

No i ruszyła lawina! Wszyscy oszaleli! Do kosza trafiały zwyczajne jednobarwne kalosze męskie i damskie. Zamieniono je na gustowne, krzyczące kolorami, kalosze męskie i damskie.

Czasami taki dobór kaloszy do wyjściowego ubioru sprawiał co najmniej dziwne wrażenie. Pewnego razu miałem okazję w jakiś chmurzasty, ale nie deszczowy poranek zobaczyć dżentelmena, który wysiadał z pięknej limuzyny w bardzo szykownym ubiorze. Jego wizerunek zepsuły niewątpliwie żółciutkie męskie kalosze w geometryczne kształty.

Dużo lepszą propozycją dla dżentelmena z limuzyny byłyby modne mokasyny męskie lub też, – jeżeliby chciał ów dżentelmen na herbatę zajść w troszkę mniej odświętnym ubiorze – dobrym pomysłem są po prostu miejskie buty męskie. Jest to bardzo wygodne skrzyżowanie obuwia sportowego z butami wizytowymi. Można je zakładać do spodni dżinsowych jak i do spodni bardziej eleganckich.

Każdy wie, że eleganckiego pana poznaje się po jak wyglądają jego buty. Ta zasada obowiązuje mężczyzn także w mieszkaniu, choć na pewno w mniejszym stopniu. Pan domu jeżeli już wkłada domowe kapcie męskie (nie wszyscy to czynią) również musi je odpowiednio dobrać. Najlepiej by były w stonowanych kolorach no i oczywiście wygodne, ponieważ trudno oddawać się przyjemnościom zabaw z dziećmi albo czytać ulubioną gazetę w mało wygodnych kapciach męskich.