Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Lśniące włosy 11 maja, 2022

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju włosy posiadasz, warto zapoznać się z skutecznymi metodami ich pielęgnacji.Szampony i odżywki są podstawą codziennej pielęgnacji.

Zwłaszcza gdy nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich wygląd. O wiele więcej czasu na pielęgnację powinny poświęcić kobiety, które często używają farby do włosów. Przyczyną gorszej kondycji włosów jest duża ilość chemii w farbie, która uszkadza ich strukturę. W takim wypadku powinno się oprócz zwykłej odżywki, użyć kosmetyków do zadań specjalnych, przykładowo maski z proteinami jedwabiu lub oleje do włosów, np. rycynowy lub z pestek winogron.

Najrozsądniej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie zawierają chociażby sztucznych emulgatorów. Na przykład silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, co sprawia, że łatwiej osadzają się na nich zanieczyszczenia. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, ekologiczne szampony i odżywki, zawierają więcej składników odżywczych, pochodzących głównie z roślin.

Jeżeli intryguje Cię ten wpis, to bez wahania kliknij tu oraz przeczytaj ponadto inny równie zajmujący pełen opis.

Tak na prawdę trzeba dbać przede wszystkim o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy mają skłonność do przetłuszczania się, to oznacza, że mamy skórę łojotokową i powinniśmy ją odpowiednio oczyszczać. Trzeba mieć to na uwadze, ponieważ możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Warto także uważnie wybierać szampon w przypadku skłonnej do alergii skóry. Wtedy kupujmy w szampony o jak naturalny składzie. Idealnie sprawdzą się także preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecięcej lub kosmetyki apteczne (źródło).

Oprócz stosowania szamponów i odżywek warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach pielęgnacji włosów. Po pierwsze jak najrzadziej korzystać z lokówki i prostownicy Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, dobrze jest wspomóc się preparatem chroniącym włos przed szkodliwym ciepłem. Porady o ochronie przed temperaturą na Trzeba też dokładnie wypłukać włosy po umyciu, najlepiej chłodną wodą. Mokrych włosów nie należy szczotkować, ani mocno wycierać ręcznikiem, gdyż w tak właśnie uszkadzamy ich strukturę i pozbawiamy blasku. Gdy kończymy suszyć włosy, przełączmy suszarkę na zimny nawiew. To najlepszy sposób, aby zamknąć łuski włosa, wygładzając fryzurę.